Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2013 » Wrzesień » Przyjdź kibicować - Międzynarodowy Turniej Judo

Przyjdź kibicować - Międzynarodowy Turniej Judo

2013-09-04 12:53:29

W sobotę 14 września w hali sportowej przy ulicy Leśnej 2 w Wolbromiu rozpocznie się dwudniowy VI Międzynarodowy Turniej Judo. Udział w zawodach potwierdzili zawodnicy z Węgier, Rumunii oraz Czech. Dopisze także czołówka klubów polskich, w tym judocy z UKS Judo Wolbrom. Z racji obchodów 15-lecia UKS Judo Wolbrom, turniej uświetnią pokazy gimnastyki sportowej i tańca towarzyskiego, nie zabraknie także atrakcji dla dzieci (zamek dmuchany). Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny. Zapraszamy.

W ubiegłorocznych zawodach uczestniczyła rekordowa ilość sportowców (252 zawodniczek i zawodników) z 20 klubów Rumunii, Węgier, Czech i Polski. Organizatorzy mają nadzieję, że kluby i tym razem przybędą licznie na turniej i wykażą się wielkim duchem sportowej walki.

Turniej, któremu patronuje Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom, podzielony jest na dwie części. Na dzień pierwszy zaplanowano zawody juniorów młodszych i młodzików, natomiast dzień drugi przeznaczony jest na turniej dla dzieci. Gościem honorowym zawodów jest Aneta Szczepańska - srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Atlancie 1996.

Program imprezy sportowej:

Sobota, 14 września

10.00 -11.00 - waga oficjalna

11.00 -11.30 - losowanie

11.30 - oficjalne przywitanie i otwarcie Turnieju przez Burmistrza Miasta, rozpoczęcie zawodów na 3 matach oraz część artystyczna.

Niedziela, 15 września

10.00-11.00 -waga oficjalna

11.00-11.30 -losowanie

11.30- rozpoczęcie zawodów na 3 matach

Patronat Honorowy: Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom

Patronat Medialny: Wrota Małopolski, Radio Plus, Wieści Wolbromskie

Sponsorzy Sekcji: Urząd Miasta i Gminy Wolbrom, FTT Wolbrom, ES SYSTEM K, TRI (Poland) Sp. z o.o.

Sponsorzy Turnieju: Lewiatan, Linter, Itcom, Uniwersal Partner, Hotel-Karczma Klimtówka, Bank Spółdzielczy w Wolbromiu

W tym roku klub UKS Judo Wolbrom obchodzi 15-lecie działalności i z tej okazji turniejowi otworzą bezpłatne pokazy:

- gimnastyki sportowej (UKS Gimnazjon2000)

- tańca towarzyskiego (Małopolskie Centrum Tańca)

- organizator zadbał także o atrakcje dla dzieci (zamek dmuchany)

Wiesław Biernacki

judo.jpg