Maj 2020

Poniedziałek, 18 maja 2020 12:41

Gmina Wolbrom - Realizacja Projektu "Standardy obsługi inwestora w Małopolsce" w ramach Działania 2.18 Wysokiej jakości usługi administracyjne Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój ( PO WER).

8 maja 2020 r., podczas spotkania on-line zorganizowanego przez Krakowski Park Technologiczny, został oficjalnie zainaugurowany projekt „Standardy obsługi inwestora w Małopolsce”. Jego celem jest podniesienie jakości świadczonych usług na rzecz przedsiębiorców zainteresowanych działalnością na terenie naszej gminy.

Poniedziałek, 18 maja 2020 12:08

Gmina Wolbrom kontynuuje pomoc placówkom medycznym

Z inicjatywy Burmistrza Wolbromia, przed kilkoma tygodniami został zakupiony dla Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie respirator, oraz ekstraktor do wykonywania testów na koronawirusa Podczas kwietniowej sesji Rady Miejskiej, radni jednomyślnie poparli kolejny wniosek burmistrza o udzieleniu pomocy rzeczowej, tym razem krakowskiemu Szpitalowi Specjalistycznemu im. Jana Pawła II. Chodzi o zakup wyposażenia takiego jak: mikroskop, szafa mroźnicza, szafa chłodnicza, wirówka,

Piątek, 15 maja 2020 17:11

I edycja „Małopolskie Talenty” w Gminie Wolbrom zakończona

Zakończyła się pierwsza edycja projektu „Małopolskie Talenty- I i II etap edukacyjny – Gmina Wolbrom”. Udział w niej wzięło 128 uzdolnionych uczniów ze szkół podstawowych z terenu Gminy Wolbrom, którzy zgodnie z projektem podnosili umiejętności w zakresie czterech kluczowych kompetencji przedmiotowych: językowych (język angielski), matematycznych i naukowo-technicznych (nauki matematyczno-przyrodnicze), informatycznych (technologie informacyjno-komunikacyjne)

Piątek, 15 maja 2020 12:14

Od 18 maja 2020 r. Gmina Wolbrom planuje otworzyć przedszkola i placówki opieki nad dziećmi do lat 3 z zachowaniem reżimu sanitarnego

W trosce o bezpieczeństwo dzieci, podjęto decyzję o możliwości otwarcia żłobków, klubów dziecięcych i przedszkoli prowadzonych przez Gminę Wolbrom najwcześniej od 18.05.2020 r. Decyzja ta jest wynikiem przeprowadzonej z dyrektorami tych jednostek analizy możliwości zapewnienia dzieciom, rodzicom i personelowi maksimum bezpieczeństwa, zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia.

Czwartek, 14 maja 2020 19:25

UWAGA! Ważna informacja dla właścicieli nieruchomości przy ul. Miechowskiej w Wolbromiu

Małopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków w Krakowie wszczął postępowanie administracyjne, w sprawie wpisu do rejestru zabytków historycznego zespołu budowlanego, zlokalizowanego przy ul. Miechowskiej w Wolbromiu. Jest to bardzo ważny temat, mogący w przyszłości powodować z tego tytułu wiele komplikacji dla właścicieli

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6  >  >|