Luty 2020

Wtorek, 04 lutego 2020 08:45

Wieczór bożonarodzeniowy w Kąpielach Wielkich- korespondencja

U progu ferii, niejako na zakończenie okresu bożonarodzeniowego, w niedzielne popołudnie 26.01.2020r., w murach kościoła parafialnego pw. Miłosierdzia Bożego miał miejsce wieczór artystyczny, upamiętniający narodziny Jezusa Chrystusa. Jako pierwsi w murach swojego kościoła pojawili się uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kąpielach Wielkich, którzy wystąpili z jasełkami.

Wtorek, 04 lutego 2020 08:28

Zabawa choinkowa 2020 w Zespole Szkół w Gołaczewach

Zanim uczniowie Zespołu Szkół w Gołaczewach rozpoczęli długo oczekiwany zimowy odpoczynek, przygotowali pod kierunkiem nauczycieli bardzo ciekawą imprezę środowiskową z okazji tradycyjnej zabawy choinkowej. Tegoroczną uroczystość, która odbyła się w sobotę 25 stycznia 2020 roku rozpoczął Wicedyrektor Pan Tomasz Szczepankiewicz, który powitał i przedstawił przybyłych gości.

Poniedziałek, 03 lutego 2020 13:39

”Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”

Fundacja na Rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa ogłosiła XII edycję konkursu mającego na celu promocję polskiego rolnictwa. Oceniane będą w nim prace w dwóch kategoriach:

Poniedziałek, 03 lutego 2020 09:04

Burmistrz nagrodził projektantów rewitalizacji wolbromskiego parku

Konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej rewitalizacji Parku Miejskiego w Wolbromiu został rozstrzygnięty w grudniu ub. roku. Zwycięzcami okazał się zespół projektowy w składzie mgr inż. arch. Michalina Łomozik z Pawłowic Śląskich oraz dr inż. Łukasz Musiaka z Łodzi. Zwycięski projekt Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik nagrodził kwotą 10 tys. zł. Uroczystość przekazania symbolicznego czeku odbyła się 30 stycznia br. w sali narad UMiG Wolbrom.

Sobota, 01 lutego 2020 13:53

Po starym moście w Zarzeczu ani śladu

Z dniem 15 stycznia 2020 r. rozpoczęły się intensywne prace przy przebudowie drogi gminnej numer 120688K na odcinku ok. 39 metrów wraz z przebudową obiektu mostowego nad Centarą (Białą Przemszą) w ciągu ul. Dworcowej w Zarzeczu. Po starym, wąskim moście już ani śladu. Rozpoczęły się prace przy podwalinach nowego mostu.

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 >  >|