Październik 2015

Środa, 28 października 2015 12:33

Bezpieczeństwo w okresie Wszystkich Świętych

Zbliżający się dzień Wszystkich Świętych to czas wzmożonego ruchu wokół cmentarzy związanych z prowadzeniem porządków na grobach bliskich, okolicznościowymi zakupami, bliższymi i dalszymi podróżami. Policja apeluje o zachowanie specjalnej ostrożności.

Środa, 28 października 2015 10:52

Dzieci przekonywały do odblasków

W okresie jesiennym wszyscy przypominają pieszym, jak ważne jest zapewnienie sobie bezpieczeństwa w warunkach ograniczonej widoczności. Znaleźli się wśród nich także uczniowie Szkoły Podstawowej w Jeżówce, którzy w ramach projektu ODBLASKOWA SZKOŁA” zorganizowali happening na temat bezpieczeństwa pieszych pod hasłem „NOŚ ODBLASK”.

Poniedziałek, 26 października 2015 16:43

Szansa na dofinansowanie działań ekologicznych

W związku z planowanym na najbliższą sesję przyjęciem przez RM w Wolbromiu Programu gospodarki niskoemisyjnej Gmina Wolbrom może rozpocząć starania o pierwsze środki zewnętrzne na realizację jego założeń. Na pierwszy ogień planowanie jest skorzystanie z dobrodziejstw, jakie niesie ogłoszony właśnie przez NFOŚiGW nabór wniosków w ramach programu priorytetowego KAWKA.

Poniedziałek, 26 października 2015 14:23

Wkrótce scena w nowym świetle

Rozstrzygnięto już postępowanie przetargowe w sprawie udzielenia zamówienia publicznego na zakup i montaż oświetlenia scenicznego w sali widowiskowej Domu Kultury w Wolbromiu. Najkorzystniejsza oferta została złożona przez Annę i Wojciecha Lasek Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe RAGTIME s.j. z Opola, z ceną 109.260,74 zł brutto i 4-letnim okresem udzielonej gwarancji oraz 14-dniowym terminem realizacji zadania od dnia zawarcia umowy.

Poniedziałek, 26 października 2015 12:49

Jak głosowaliśmy w Gminie Wolbrom?

Za nami wybory do Sejmu i Senatu. Choć na informacje kto zasiądzie sejmowych i senackich ławach jeszcze za wcześnie, możemy podsumować wyniki z naszej gminy. Na 18852 uprawnionych do urn poszło 9538 wyborców, co dało nam frekwencję na poziomie 50,59%. W wyborach do Sejmu oddano 257 nieważnych głosów, a do Senatu – 739 (w tym 182 głosy oddane na kandydata skreślonego z listy już po wydrukowaniu kart do głosowania).