Październik 2015

Poniedziałek, 12 października 2015 15:40

Masz prawo do mediacji

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Mediacji oraz Tygodnia Mediacji, Mediator sądowy Lilla Kula, reprezentująca Kancelarię Prawno-Mediacyjną LEX MEDIUS w Bukownie, serdecznie zaprasza mieszkańców powiatu olkuskiego na bezpłatne konsultacje z zakresu rozwiązywania sporów międzyludzkich bez udziału sądu, które odbędą się w dniu 16 października 2015 r. (piątek) w Sądzie Rejonowym w Olkuszu przy ul. Kazimierza Wielkiego 45, w godz. 13-15:30, sala A47 (parter).

Piątek, 09 października 2015 10:33

Kolejne remonty w wolbromskim DK

Do 19 października przyjmowane będą oferty na zakup nowego oświetlenia scenicznego dla wolbromskiego Domu Kultury. W wyniku przetargu oświetlenie sali widowiskowej zostanie wzbogacone o kolejne możliwości. Bardzo intensywnie posuwają się prace remontowe w sanitariatach dla publiczności odwiedzającej DK. Obydwie inwestycje są możliwe dzięki dofinansowaniu z Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Środa, 07 października 2015 12:49

Oddychamy tym, co palimy w piecach. Program gospodarki niskoemisyjnej

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę antysmogową, co da gminom narzędzia, które pomogą skuteczniej walczyć z zanieczyszczeniem powietrza w polskich miastach i zwiększą komfort życia mieszkańców. W tym samym czasie dobiegają końca prace nad przygotowaniem Planu gospodarki niskoemisyjnej dla Gminy Wolbrom. Dokument jest niezbędnym elementem dostosowania rozwoju gminy do wymogów ekologicznych, stawianych państwom członkowskim Unii Europejskiej.

Środa, 07 października 2015 11:59

Widoczne przedszkolaki z Chrząstowic

Trwa akcja edukacyjna wolbromskiej Straży Miejskiej promująca zasady bezpiecznych zachowań wśród najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Piotr Serwatka i Andrzej Mąkol odwiedzili ostatnio nowe przedszkole w Chrząstowicach. Oto relacja jaką otrzymaliśmy z tego wydarzenia.

Wtorek, 06 października 2015 13:17

Wolbromscy judocy najlepsi na Mistrzostwach Polski Młodzików

Wielki sukces odnieśli wolbromscy judocy podczas odbywających się w Bochni Mistrzostw Polski Młodzików. W miniony weekend, podopieczni Czesława Łaksy zdobyli aż 8 medali, w tym: 2 złote, 2 srebrne oraz 4 brązowe krążki, zajmując tym samym pierwsze miejsca w łącznej klasyfikacji medalowej i punktowej. Medalistami zawodów zostali: złote medale - Dominik Król i Jakub Sokół, srebrne - Małgorzata Tracz i Oliwia Socha,brązowe - Natalia Kozłowska, Jakub Smentek, Anna Paś i Joanna Szostek.