Październik 2015

Wtorek, 06 października 2015 13:13

Informacja o szkoleniu

Burmistrz MiG Wolbrom informuje, że w dniach 20-21 października 2015r. w godz.9.00 – 16.00, w sali OC Urzędu Miasta i Gminy Wolbrom odbędzie się szkolenie pn. „Warsztaty od pomysłu do wniosku”, dotyczące sposobów pozyskiwania finansowych środków zewnętrznych na działalność statutową stowarzyszeń. Zasadniczym celem szkolenia jest nabycie przez uczestników wiedzy praktycznej z zakresu realizacji zadań publicznych.

Wtorek, 06 października 2015 10:04

Pierwsze kroki ku basenowi przyszłości

Większość z naszych czytelników słyszała już zapewne o planowanych od stycznia zmianach w organizacji części jednostek organizacyjnych Gminy Wolbrom. Jedną z nich jest zmiana zarządcy wolbromskiego basenu, którym od nowego roku będzie Dom Kultury. Mimo, że dziś formalnie basenem zarządza jeszcze MZGKiM już teraz trwają zabiegi mające doprowadzić ten, mający ogromny, ale niewykorzystany potencjał obiekt do świetności i pełnej funkcjonalności.

Poniedziałek, 05 października 2015 16:58

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo!

Dni są coraz krótsze, ściemnia się coraz szybciej… Policja przypomina: od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat.

Poniedziałek, 05 października 2015 14:31

Uwaga - zamknięta droga!

Informujemy mieszkańców, że w związku z prowadzonym remontem od wtorku 6 października będzie zamknięta dla ruchu ul. Gołębia. Prosimy o wybieranie innej drogi dojazdu na os. Łukasińskiego.

Poniedziałek, 05 października 2015 11:07

Będzie kontynuacja schetynówek

Następcą Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych będzie nieco zmieniony, zatwierdzony przez Radę Ministrów i ogłoszony już przez wojewodów wieloletni "Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019". Zarówno Gmina Wolbrom, jak i Powiat Olkuski są w trakcie przygotowywania wniosków o dofinansowanie remontów dróg na naszym terenie z tego programu.