Październik 2015

Poniedziałek, 19 października 2015 11:07

Jubileusz w ZS w Dłużcu

5 lat temu Zespołowi Szkół w Dłużcu nadano imię Króla Jana III Sobieskiego. Obchody tegorocznego Dnia Edukacji Narodowej połączono w szkole z rocznicową uroczystością z tej okazji. Oto relacja z wydarzenia nadesłana z placówki:

Piątek, 16 października 2015 12:13

Jubileuszowy turniej szachowy ŚDS

Wczoraj -15 października - na sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Wolbromiu przy ul. Skalskiej 18, odbył się X Małopolski Turniej Gry w Szachy i Warcaby 100-Polowe pod patronatem Burmistrza Miasta I Gminy Wolbrom Adama Zielnika.

Piątek, 16 października 2015 10:47

W mieście Wolframa i Hilarego

W Publicznym Przedszkolu im. Misia Uszatka w Wolbromiu dbają, żeby każde dziecko wiedziało sporo o miejscowości, w której mieszka. Stąd właśnie organizowane cyklicznie Dni Małego Wolbromianina, podczas których mali obywatele dowiadują się w ciekawej formie szczegółów dotyczących historii, legend i elementów tradycji swojej małej ojczyzny.

Piątek, 16 października 2015 10:19

Dzień Edukacji Narodowej w Gołaczewach

W Zespole Szkół w Gołaczewach tradycyjnie już połączono obchody Dnia Edukacji Narodowej z uroczystym przyjęciem do społeczności szkolnej dzieci rozpoczynających naukę w placówce. Pierwszaki zaprezentowały piękny program artystyczny, złożyły uroczyste ślubowanie i oczywiście zostały pasowane przez dyrektora Roberta Kozłowskiego na uczniów za pomocą wielkiego ołówka… Wielkie emocje dzieci podzielali licznie przybyli ich rodzice i dziadkowie.

Czwartek, 15 października 2015 14:58

Gmina chce nowoczesnych oszczędności

Wolbrom „przymierza się” do kolejnej poważnej racjonalizacji wydatków w zakresie eksploatacji swojego majątku. Trwają intensywne prace, zmierzające do nowoczesnego, kompleksowego rozwiązania sprawy oszczędności w budynkach użyteczności publicznej. Planowane inwestycje mają być realizowane w Partnerstwie Publiczno-Prywatnym.