Czerwiec 2015

Czwartek, 25 czerwca 2015 08:02

Decyzje w sprawie dróg

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Wolbromiu zostanie przyjęta uchwała, w której radni wyrażą zgodę na zabezpieczenie w budżecie Gminy kwoty 150 tys. zł z przeznaczeniem na udzielenie pomocy finansowej w postaci dotacji celowej Powiatowi Olkuskiemu na pokrycie połowy kosztów remontu drogi powiatowej, którą jest część ul. Leśnej na odcinku od ul. Sportowej do ul. Skalskiej.

Środa, 24 czerwca 2015 13:31

Dowiedz się więcej o barszczu Sosnowskiego

W czwartek 25 czerwca o godzinie 18:20 na antenie TVP Kraków wyemitowany zostanie film na temat szkodliwości i sposobów zwalczania barszczu Sosnowskiego w ramach projektu „Środowisko bez Barszczu Sosnowskiego (Heracleum Sosnowskyi Manden). Projekt realizowany jest także na terenie Gminy Wolbrom, a sam barszcz Sosnowskiego jest również problemem naszych okolic. Zachęcamy do poszerzenia wiedzy na jego temat i oglądania programu.

Środa, 24 czerwca 2015 11:34

Kto awansuje do A klasy?

W najbliższy czwartek 25. czerwca o godzinie 18:00 na stadionie przy ul. Leśnej 2 odbędzie się arcyważny mecz, którego stawką jest awans do A klasy. W spotkaniu zmierzą dwaj pretendenci do awansu KS Przebój 1937 Wolbrom i Olimpia Łobzów. W pierwszym meczu zwycięstwo 2:0 odniósł KS Przebój 1937 Wolbrom. Jaki będzie wynik drugiego meczu barażowego i kto awansuje do A klasy, przekonamy się już w najbliższy czwartek. Zapraszamy!

Środa, 24 czerwca 2015 10:08

DK zaprasza w wakacje

Wakacje tuż tuż… Dom Kultury w Wolbromiu przygotował dla odpoczywających wiele atrakcji. Oprócz pełnego wachlarza zajęć i warsztatów, letniej ofercie Domu Kultury w Wolbromiu pojawiło się wiele nowości.

Środa, 24 czerwca 2015 09:58

Wolbrom będzie gospodarzem Międzynarodowych Spotkań z Folklorem

9 lipca 2015r. w Domu Kultury w Wolbromiu odbędą się Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem pod honorowym patronatem prezydenta RP. Przewodnim celem festiwalu jest aktywna promocja dziedzictwa kulturowego regionu oraz prezentacja wartości kultur etnicznych innych krajów. Organizacja imprezy o kluczowym znaczeniu dla rozwoju tożsamości i identyfikacji etnicznej w regionie ma wpłynąć na aktywizujące twórców ludowych – zwłaszcza w obszarze muzyki, tańca i śpiewu.