Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2015 » Maj » Będzie jeszcze bezpieczniej

Będzie jeszcze bezpieczniej

2015-05-28 10:18:15

Zapowiadaliśmy wcześniej, że Gmina wesprze działania porządkowe Policji. Na podstawie porozumienia, które burmistrz Adam Zielnik podpisał z Komendantem Powiatowym Policji na naszym terenie pojawią się dodatkowe patrole, sfinansowane z budżetu Gminy.

Porozumienie przewiduje, że dodatkowi policjanci będą patrolowali miejsca zidentyfikowane jako najbardziej zagrożone w oparciu o bieżące analizy i statystyki. Patrole będą pracowały głównie wieczorami i nocą i szczególną uwagę zwrócą na osoby zakłócające przepisy porządkowe, zapewniając porządek w miejscach publicznych. Pracę ułatwi im systematycznie rozbudowywany monitoring miejski i osiedlowy. Burmistrz ma nadzieję, że dzięki temu zarówno młodzież, jak i pozostali mieszkańcy będą (zawłaszcza wobec zbliżających się wakacji, które sprzyjają okazjom do zakłócania porządku publicznego) spędzać czas bezpiecznie i spokojnie.