Marzec 2015

Czwartek, 26 marca 2015 08:42

Posprzątali cmentarz

Kolejny rok z rzędu uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy ruszyli do wiosennych porządków na sąsiadującym z MOPS cmentarzu żydowskim oraz terenie zbiorowych mogił pomordowanych w czasie II wojny światowej Żydów w lesie nieopodal. Systematyczna troska o cmentarz i groby to już tradycja ŚDS. Piękna wiosenna pogoda sprzyjała usuwaniu śmieci i uschłej trawy – obydwa miejsca pamięci wyglądają już jak należy!

Czwartek, 26 marca 2015 08:11

Propozycja dla NGO

Towarzystwo Oświatowe Ziemi Chrzanowskiej w Chrzanowie, które jest realizatorem projektu „Małopolska Sieć Dialogu Obywatelskiego”, zaprasza na spotkanie animacyjne, które będzie miało na celu prezentację organizacjom pozarządowym korzyści i warunków przystąpienia do sieci utworzonej w ramach w/w projektu.

Czwartek, 26 marca 2015 07:34

Urzędnik w sytuacji zagrożeń korupcyjnych

Urzędnicy z Wolbromia stale podnoszą swoje kwalifikacje. Uczestniczą nie tylko w fachowych szkoleniach dotyczących bezpośrednio zadań wykonywanych na co dzień, ale także nabywają różne inne przydatne umiejętności, np. w zakresie obsługi klienta, kodeksu etycznego w pracy urzędnika, a nawet pierwszej pomocy przedmedycznej. W najbliższym czasie odbędzie szkolenie dla kadry kierowniczej i radnych, które przeprowadzi Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Czwartek, 26 marca 2015 07:33

RIO skontroluje Gminę

1 kwietnia 2015 r. w Gminie Wolbrom rozpocznie się kompleksowa kontrola gospodarki finansowej, którą przeprowadzi Regionalna Izba Obrachunkowa. Z mocy ustawy Izba jest zobowiązana do przeprowadzania takiej kontroli jednostek samorządu terytorialnego co najmniej raz na 4 lata. Ostatnia tego typu kontrola odbyła się w naszej gminie w październiku 2011 r.

Środa, 25 marca 2015 15:45

Oderwać dzieci od komputerów - Turniej tenisa stołowego w Jeżówce

Nie jest tajemnicą, że współczesna młodzież rusza się niewiele. Coraz miej chętnych biega za piłką, czy uprawia inne sporty. W Wolbromiu młodzi ludzie mają sporo możliwości rozwoju fizycznego – działają prężnie kluby sportowe, gdzie pod opieką trenerów można uprawiać różne dyscypliny, są boiska i sale gimnastyczne. Wystarczą chęci i alternatywa dla komputera się znajdzie. Ostatnio do ruchu zachęcał wiceprzewodniczący Sejmiku Małopolskiego Jacek Soska, który zorganizował turniej tenisa stołowego.