Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2015 » Marzec » Pierwsza pomoc może uratować życie

Pierwsza pomoc może uratować życie

2015-03-25 13:26:02

Każdy może stać się świadkiem wypadku lub nagłego zachorowania. Zanim przybędzie fachowa pomoc medyczna może minąć nawet kilkanaście minut, od których często zależy powodzenie dalszej akcji ratunkowej. Bardzo ważne jest, aby nie bać się udzielać pomocy. Jest łatwiej, kiedy mamy podstawowe umiejętności w tym zakresie. Urząd Miasta i Gminy w Wolbromiu zakupił ostatnio dwa automatyczne zewnętrzne defibrylatory i przeszkolił pracowników z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Zakupiony sprzęt AED został zamontowany w specjalnych, ogólnodostępnych gablotach. Pierwszy trafił  na korytarz Urzędu Miasta i Gminy w Wolbromiu obok kasy, a drugi zostanie zamontowany w wolbromskiej krytej pływalni, zarządzanej przez Miejski  Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Chociaż urządzenia są skonstruowane w taki sposób, aby każdy , nawet kompletny laik, mógł ich użyć bez obawy zaszkodzenia poszkodowanemu, to wszyscy urzędnicy, a także pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej, która ma siedzibę w budynku urzędu będą, a częściowo już są przeszkoleni w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz obsługi defibrylatora.

W niedługim czasie podobne bezpłatne szkolenia dla zainteresowanych osób w wolbromskiej remizie OSP przeprowadzi w ramach projektu dofinansowanego z funduszy unijnych firma związania z ratownictwem medycznym. Burmistrz Adam Zielnik zapowiedział również szkolenia specjalistyczne dla strażaków z gminnych jednostek OSP. Tym samym grono osób potrafiących udzielić pomocy w nagłym przypadku znacząco wzrośnie.

2-(Kopiowanie).jpg

1-(Kopiowanie).jpg