Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2014 » Wrzesień » Gmina Wolbrom przystąpiła do opracowania Planu Gospodarki Niskoemisyjnej

Gmina Wolbrom przystąpiła do opracowania Planu Gospodarki Niskoemisyjnej

2014-09-23 12:27:46

PLAN GOSPODARKI NISKOEMISYJNEJ (PGN) to dokument strategiczny, opisujący kierunki działań zmierzających do osiągnięcia celów pakietu klimatyczno-energetycznego tj. redukcji emisji gazów cieplarnianych, zwiększenia udziału energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, zwiększenia efektywności energetycznej oraz poprawy jakości powietrza, a także zmiany postaw konsumpcyjnych użytkowników energii.

Na   opracowanie   Planu   Gospodarki  Niskoemisyjnej  Gmina  Wolbrom  uzyskała  dofinansowanie  ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Celem wdrażania Planu jest poprawa stanu środowiska  i  jakości życia mieszkańców Miasta i Gminy Wolbrom poprzez działania w zakresie m.in. ograniczenia emisji zanieczyszczeń pyłowo – gazowych,  termomodernizacji  budynków  mieszkalnych  i  użyteczności publicznej,  modernizacji  i  rozbudowy  infrastruktury  drogowej,  zmniejszenia  energochłonności oświetlenia ulicznego, oraz innych dziedzin funkcjonowania gminy.

Dobrze opracowany Plan Gospodarki Niskoemisyjnej pozwoli podnieść szanse Gminy Wolbrom i innych podmiotów działającym na jej terenie na uzyskanie  dofinansowania ze środków krajowych i Unii Europejskiej, w perspektywie finansowej na lata 2014-2020.

Aby jak najlepiej rozpoznać i zdiagnozować potrzeby naszej gminy w zakresie modernizacji źródeł ciepła oraz termomodernizacji budynków przekazujemy Państwu krótką ankietę z prośbą o jej wypełnienie i przekazanie, niezależnie od chęci uczestnictwa w przyszłych potencjalnych Programach wdrażanych przez Gminę. Wypełnienie ankiety nie jest żadnym wiążącym zobowiązaniem z Państwa strony, natomiast  stanowi ważną informację dla nas o możliwościach dalszej poprawy jakości powietrza w naszym mieście. Informacje dot. PGN wraz z wzorem ankiety są udostępnione do pobrania na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy Wolbrom: www.wolbrom.pl w zakładce: „Plan Gospodarki Niskoemisyjnej”.

Dodatkowe  informacje  uzyskacie  Państwo w  Urzędzie  Miasta i Gminy Wolbrom pod  nr  tel. 32 7065307  lub bezpośrednio w pokoju 107. Osoby do kontaktu: Tadeusz Rams i Grzegorz Sypień.

Wypełnioną ankietę należy złożyć na dzienniku podawczym w Urzędzie Miasta i Gminy Wolbrom lub w pok. 107 ( w godzinach pracy urzędu) bądź przesłać pocztą na adres: Urząd Miasta i Gminy, ul. Krakowska 1, 32-340 Wolbrom. Skan ankiety można przesłać drogą elektroniczną na adres: info@umigwolbrom.pl w terminie do 15.11.2014r.

Wypełnioną ankietę można również złożyć u Sołtysa danej miejscowości.

Dziękujemy Państwu za pomoc w opracowaniu Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Wolbrom.

Burmistrz Miasta I Gminy Wolbrom

Jan Łaksa