Styczeń 2014

Środa, 15 stycznia 2014 10:08

Ekologia w biurze – to się opłaca! – projekt dedykowany przedsiębiorcom

Organizatorzy projektu współfinansowanego z udziałem środków z Europejskiego Funduszu Społecznego zapraszają przedsiębiorców działających w branży handlowej z terenu gminy Wolbrom do bezpłatnego udziału w projekcie "Ekologia w biurze - to się opłaca". Udział w projekcie jest szansą aby dowiedzieć się więcej na temat możliwości wprowadzenia eko-rozwiązań w codziennej działalności swojej firmy.

Środa, 15 stycznia 2014 09:37

Klaudia Kawula laureatką konkursu historycznego – korespondencja z Dłużca

9. grudnia 2013 w Krakowie odbył się finał dwuetapowego konkursu „ Stan wojenny w Małopolsce – utrwalamy rodzinną historię” , w którym Klaudia Kawula z klasy IIIa Gimnazjum im. Króla Jana III Sobieskiego w Dłużcu, została laureatką, zajmując wysokie II miejsce. To już kolejny sukces tej uczennicy.

Wtorek, 14 stycznia 2014 14:30

Światełko do nieba rozbłysło nad Wolbromiem

W niedzielę już po raz 22. w całej Polsce zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tegoroczny finał odbywał się pod hasłem „Na ratunek”, a pieniądze przeznaczone zostaną na sprzęt dla dziecięcej medycyny ratunkowej oraz oddziałów geriatrycznych. W naszej gminie kwestowało 65 wolontariuszy – uczniów lokalnych szkół. Wśród wolbromian nie zabrakło osób chcących wesprzeć ten szczytny cel. Ludzie jak zwykle okazywali swoje wielkie serca wrzucając pieniądze do puszek i biorąc udział w licytacjach.

Poniedziałek, 13 stycznia 2014 14:28

Decyzja Starosty Olkuskiego

W załączeniu przesłana do nas decyzja Starosty Olkuskiego z dnia 10.01.2014r. znak: WS.6341.66.2013 o udzieleniu pozwolenia wodnoprawnego na budowę, likwidację przebudowę urządzeń wodnych oraz szczególne korzystanie z wód w ramach inwestycji "Budowa I etapu obwodnicy Wolbromia na odcinku od ulicy Brzozowskiej do drogi wojewódzkiej nr 783 (ul. Miechowska) wraz z budową drogowych obiektów inżynierskich"

Poniedziałek, 13 stycznia 2014 14:11

Przegląd Grup Jasełkowych w DK

10 stycznia na scenie wolbromskiego DK odbył się coroczny Przegląd Grup Jasełkowych pod patronatem Burmistrza MiG Wolbrom- Jana Łaksy. Celem Przeglądu, podczas którego w tym roku swój sceniczny talent pokazało pięć zespołów ze szkół naszej gminy, jest przede wszystkim kultywowanie tradycji w dziedzinie zwyczajów karnawałowych i obrzędów jasełkowych oraz wymiana kontaktów między zespołami regionalnymi i młodzieżą szkolną.