Styczeń 2014

Piątek, 03 stycznia 2014 10:55

Statystyka, ocena, mechanizmy budżetu w opinii radnego

W związku z uchwaleniem budżetu przez Radę Miejską w Wolbromiu poprosiliśmy o jego ocenę radnego Sebastiana Woźniaka, który znany jest z wnikliwego obserwowania sytuacji makro i mikroekonomicznej. W odpowiedzi na naszą prośbę otrzymaliśmy kilka uwag i ciekawych analiz. Zachęcamy do zapoznania się z tą opinią, bo choć wymaga odrobinę uwagi i znajomości rzeczy, wnosi ciekawe spostrzeżenia:

Piątek, 03 stycznia 2014 09:46

Zapraszamy do konsultacji raportu z badań „Diagnoza społecznego zapotrzebowania na usługi publiczne jako instrumentu rozwoju ponadlokalnego”

Badanie realizowane zostało zrealizowane przez konsorcjum firm: Lider Projekt Sp. z o.o. (lider konsorcjum), Instytut Badawczy IPC Agnieszka Kotlińska, EU-CONSULT Sp. z o.o., NBC Consulting Sp. z o.o. Zamawiającym jest Gmina Olkusz Lider Porozumienia zawartego pomiędzy: Powiatem Olkuskim, Miastem Bukowno, Gminą Bolesław, Gminą Wolbrom.

Piątek, 03 stycznia 2014 08:48

Bezpłatne szkolenia z języka angielskiego

Centrum Szkoleniowe Masterlang zaprasza mieszkańców województwa małopolskiego do udziału w bezpłatnych kursach języka angielskiego w projekcie „Angielski w Małopolsce” oraz „Akademia językowa 50+”. Kursy obejmują 120 godzin zajęć na poziomie od A1 do B2. Uczestnicy szkoleń otrzymają międzynarodowe certyfikaty. Szkolenia współfinansowane są przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czwartek, 02 stycznia 2014 12:21

Rosa vita z nową nadzieją

1. stycznia 2014 r. minął rok od rozpoczęcia naszej wspólnej działalności, dlatego chcę tą drogą złożyć wielkie podziękowania dla przyjaciół związanych z działalnością Stowarzyszenia PROJEKT NADZIEJA. Dzięki wielu ludziom dobrej woli na terenie Wolbromia może działać grupa wsparcia dla osób chorujących na nowotwory i ich rodzin. Jak bardzo była potrzebna dowiadujemy się każdego dnia…

Czwartek, 02 stycznia 2014 11:17

Dobry budżet

Ostatnia sesja w 2013 r. rozpoczęta została miłym akcentem – burmistrz Jan Łaksa podziękował uroczyście za wieloletnią pracę społeczną, a szczególnie za prowadzenie orkiestry dętej, emerytowanemu nauczycielowi muzyki i kapelmistrzowi Tadeuszowi Mące. Następnie radni omówili i przyjęli zmiany w WPF oraz budżet na rok 2014 i przyjęli kilka innych uchwał. Trudno będzie opisać wszystkie zagadnienia poruszone w czasie tej ważnej sesji, ale postaramy się skupić na najważniejszych.

|<  <  3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 >  >|