Styczeń 2014

Środa, 29 stycznia 2014 09:28

Co jest na zdjęciu?

Niejednokrotnie przekonaliśmy się, że stare zdjęcia pasjonują mieszkańców Wolbromia. Tym razem chcemy poprosić internautów, aby pomogli nam zidentyfikować zdjęcie, którego nie umiemy sami umiejscowić.

Środa, 29 stycznia 2014 09:00

Będą zmiany w funduszu sołeckim?

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o funduszu sołeckim, przedłożony przez ministra administracji i cyfryzacji. Jego celem jest zwiększenie o 15 % (do poziomu 70 %) liczby gmin, w których zostanie utworzony fundusz sołecki,. Obecnie fundusz sołecki jest utworzony w ok. 55 % gmin. Wśród nich od początku jest gmina Wolbrom. Przepisy nowej ustawy doprecyzowują i usuwają niektóre rozwiązania poprzedniej regulacji, które stanowiły barierę dla rozwoju tej inicjatywy lokalnej.

Wtorek, 28 stycznia 2014 14:54

Umowy na dwie nowe inwestycje DK

Dyrektor DK w Wolbromiu Piotr Gamrot podpisze w najbliższy czwartek umowę z Marszałkiem Województwa Małopolskiego na dofinansowanie dwóch projektów zakwalifikowanych w lipcu ubiegłego roku przez Radę Programową LGD Nad Białą Przemszą do dalszej oceny w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” z zakresu Małych Projektów 2013. Wśród 17 zakwalifikowanych projektów znalazły się wtedy się aż 3 wnioski wolbromskiego Domu Kultury.

Wtorek, 28 stycznia 2014 12:05

Idą ferie, jak ciekawie spędzić je w Wolbromiu?

Dla wszystkich uczniów nadchodzą dwa kolejne tygodnie laby – ferie zimowe rozpoczynają się już 3 lutego. Przede wszystkim będziemy namawiali młodych ludzi, aby porzucili komputery i domowe zacisze i ruszyli naprzeciw pięknej zimie: sanki, narty, łyżwy, lepienie bałwana – wybór zależy tylko od upodobań, bo warunki aktywnego wypoczynku, jak na razie zapowiadają się znakomicie… Wiele lokalnych instytucji również przygotowało swoje oferty dla wypoczywających dzieci i młodzieży, oto niektóre z nich:

Wtorek, 28 stycznia 2014 08:22

Spotkania sprawozdawcze OSP

Początek roku to czas, kiedy tradycyjnie Ochotnicze Straże Pożarne podsumowują ubiegłoroczną działalność. Zebrania sprawozdawcze odbyły się już w trzech spośród 21 jednostek OSP, działających w naszej gminie, tj. w Domaniewicach, Wolbromiu i Zarzeczu. Kolejne jednostki wyznaczyły spotkania w następnych tygodniach.