Maj 2014

Poniedziałek, 05 maja 2014 08:41

Rozpoczęły się matury! - dziś język polski

Blisko 334 tys. maturzystów z całej Polski o godz. 9.00 przystąpiło do obowiązkowej pisemnej matury z języka polskiego. Egzamin trwający 170 minut, zostanie przeprowadzony na poziomie podstawowym. Pisemna sesja egzaminacyjna potrwa do 23 maja. Abiturientom życzymy połamania piór!

Poniedziałek, 05 maja 2014 08:17

Zimno nie przeszkodziło w świętowaniu

Aura nie zniechęciła wolbromian do wspólnych obchodów narodowego święta. Symboliczny przemarsz pocztów sztandarowych, przedstawicieli władz samorządowych, kombatantów, reprezentantów wszystkich pokoleń mieszkańców, prowadzony przez orkiestrę dętą pod batutą Tadeusza Mąki przez ul. 3 Maja nawiązywał do przedwojennych tradycji miasta. Patriotyczne spotkanie zwieńczyła msza św. w intencji ojczyzny oraz strażaków, świętujących dzień swojego patrona św. Floriana.

Piątek, 02 maja 2014 12:44

Mieszkańcom nie zależy na przystanku przy przychodni

Na terenie Miasta i Gminy Wolbrom przez ostatnie 40 dni prowadzone były konsultacje społeczne. Burmistrz Jan Łaksa poprosił mieszkańców o pomoc w podjęciu decyzji czy budowa zatok przystankowych obok budynku przychodni przy ul. Skalskiej w Wolbromiu jest zasadna. Okazało się, że - pomimo dużego nagłośnienia i łatwości wypowiedzenie się w sprawie - zainteresowanie mieszkańców tematem było nikłe, stąd jedyny możliwy do wyciągnięcia wniosek – zasadność realizacji inwestycji jest wątpliwa.

Piątek, 02 maja 2014 11:33

Strażacy z Załęża zapraszają na piknik

Zarząd OSP Załęże zaprasza mieszkańców wsi Załęże oraz całej gminy Wolbrom na piknik strażacki, który odbędzie się 11 maja (niedziela) od godziny 13 do 24. Atrakcją imprezy będą m. in. występy znanych zespołów disco polo.

Piątek, 02 maja 2014 11:25

Spotkanie z pisarką Ewą Stadmuller w SP 1

Powszechnie wiadomo - wskazują na to liczne badania i statystyki, że książka przegrywa dziś z o wiele bardziej atrakcyjnymi dla dzieci i młodzieży mediami – komputerem czy telewizją. Czy tak być musi? Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, jak ważny dla rozwoju dziecka jest kontakt z książką i zamiłowanie do czytania. Wielkie znaczenie dla budzenia zainteresowania lekturą mają nawyki wyniesione z domu, a także działania szkoły. Ostatnio w Szkole Podstawowej nr 1 odbyło się spotkanie z pisarką.

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 >  >|