Maj 2014

Środa, 14 maja 2014 13:02

Bajkowe lekcje w bibliotece

Bajkowe lekcje biblioteczne, skierowane do najmłodszych czytelników, na stałe wpisały się w grafik majowych spotkań propagujących czytelnictwo przez wolbromską Bibliotekę Publiczną. Dziś dzieciaki ze wszystkich trzech gminnych przedszkoli do cudownej krainy książek wprowadził Papa Smerf wraz ze Smerfetką i Gargamelem. Do końca tygodnia bibliotekę odwiedzą inne maluchy.

Wtorek, 13 maja 2014 13:05

Wolbromski UTW ma nowego patrona

Społeczna Akademia Nauk w Łodzi, Wydział Zamiejscowy w Olkuszu objął patronatem Uniwersytet Trzeciego Wieku „Nowe Horyzonty”. Porozumienie w tej sprawie bardzo uroczyście, w obecności słuchaczy podpisali w wolbromskim Domu Kultury Dyrektor Wydziału Zamiejscowego w Olkuszu i jednocześnie Menadżer Regionalnego Społecznej Akademii Nauk w Łodzi – Monika Jaworska i Burmistrz Jana Łaksa.

Poniedziałek, 12 maja 2014 14:55

Warsztat w remoncie

W Warsztacie Terapii Zajęciowej w Lgocie Wolbromskiej trwają prace remontowe, rozpoczęte na przełomie kwietnia i maja. Obejmują one wymianę wszystkich okien, malowanie pomieszczeń, zakładanie paneli podłogowych, wymianę armatury sanitarnej oraz remont kominów, a w najbliższym czasie przewidziany jest również remont podjazdu dla osób niepełnosprawnych.

Poniedziałek, 12 maja 2014 11:37

Kolejne sukcesu wolbromskich judoków - korespondencja

O radości i satysfakcji z najnowszych osiągnieć wychowanków Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo Wolbrom donosi nam Marta Szostek. Oto jej relacja: Maciek Długosz v-ce mistrzem Polski juniorów, Ania Kaleta v-ce mistrzynią Polski młodzików w judo.

Poniedziałek, 12 maja 2014 10:56

Sala przy remizie OSP w Załężu uroczyście otwarta

Praktycznie przez cały maj odbywają się imprezy związane z celebrowaniem święta strażaków. Do obchodów, rozpoczętych Eucharystią w intencji Strażaków i ich rodzin, połączonych z uroczystym otwarciem nowej sali przy remizie OSP przyłączyli się w niedzielę 11 maja ochotnicy z Załęża.

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9  >  >|