Październik 2013

Poniedziałek, 14 października 2013 09:02

Młodzież chce uczcić narodowe święto

W związku z przypadającą w tym roku 95 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości społeczność Zespołu Szkół w Wolbromiu wyszła z inicjatywą bardziej szczególnego uczczenia nadchodzącego święta narodowego. Uczniowie wszystkich gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu Gminy Wolbrom zostali zaproszeni udziału w konkursie na projekt „patriotycznej” grafiki na koszulkę. Emblemat ma nawiązywać do symboli narodowych, będzie mile widziane, gdyby był także jakoś związany z Wolbromiem.

Poniedziałek, 14 października 2013 07:52

Językowe zmagania w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języka

Od roku 2001, który został ogłoszony przez Radę Europy Europejskim Rokiem Języków, w 45 krajach członkowskich każdego 26 września obchodzi się Europejski Dzień Języków. 8 osobowy zespół nauczycieli języków obcych w Gimnazjum nr 4 w Wolbromiu (j. angielski: Jolanta Haberka, Paulina Strózik, Maria Chojnacka, Urszula Wrzesień; j. niemiecki: Katarzyna Żak, Karolina Pasich, Agnieszka Koryto; j. francuski: Jerzy Czernikiewicz), wykorzystał okazję do podkreślenia korzyści płynących z nauki języków.

Czwartek, 10 października 2013 14:23

Nie daj się nabrać. Sprawdź zanim podpiszesz

Wiele reklam, z którymi spotykamy się na co dzień, swoimi hasłami zachęca potencjalnych klientów do wzięcia „szybkiej pożyczki”. Jak się jednak okazuje konsument decydując się na zaciągnięcie kredytu ryzykuje wpadnięciem w tzw. spiralę zadłużenia. W związku z wysoką skalą tego problemu Jerzy Miller - wojewoda małopolski, wsparł kampanię społeczną „Nie daj się nabrać Sprawdź, zanim podpiszesz”.

Czwartek, 10 października 2013 13:48

Szansa dla absolwentów kierunków humanistycznych

Stowarzyszenie WIOSNA zaprasza do udziału w projekcie ABSOLWENT IDZIE DO PRACY absolwentów kierunków humanistycznych z terenu 16 małopolskich powiatów: w tym powiatu olkuskiego. Projekt ma na celu aktywizację zawodową absolwentów kierunków humanistycznych z terenu Małopolski oraz poprawę dostępu do zatrudnienia w tym regionie.

Czwartek, 10 października 2013 08:47

Przyjdź kibicować małym piłkarzom!

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom oraz Wolbromska Akademia Piłkarska "Młodzi przebojem" zapraszają na turniej piłkarski dzieci z roczników 2002/3 i 2005/6 o Puchar Burmistrza MiG Wolbrom. W sobotni poranek 12 października do rywalizacji przystąpią cztery szkółki piłkarskie z Wolbromia, Klucz i Pilicy. Zachęcamy do dopingowania naszych małych reprezentantów od godz. 9.00