Październik 2013

Piątek, 18 października 2013 13:21

Ciekawy wykład i inauguracja UTW

DK w Wolbromiu zaprasza na inaugurację roku akademickiego w Uniwersytecie Trzeciego Wieku „Nowe Horyzonty”. Miłośników historii czeka nie lada gratka – wykład inauguracyjny wygłosi znany i lubiany popularyzator historii Polski i Krakowa prof. Zbigniew Święch, dziennikarz i pisarz, autor takich książek jak trylogia "Klątwy, mikroby i uczeni", "Budzenie wawelskiej pani Królowej Jadwigi", "Czakram wawelski, największa tajemnica wzgórza","Dlaczego Fleming przewraca się w grobie". Zapraszamy!

Piątek, 18 października 2013 12:47

Wolbromska "Dwójka" organizuje jubileusz

Szkoła Podstawowa nr 2 im. A. Mickiewicza w Wolbromiu, obecnie Zespół Szkół przy ul. Pod Lasem, szykuje się do złotego jubileuszu – na 8 i 9 listopada przygotowywane są uroczystości związane z 50-leciem szkoły. Do udziału w obchodach obecna społeczność szkolna zaprasza absolwentów, byłych pracowników, przyjaciół palcówki. Zapewne najwięcej wzruszeń i ciepłych wspomnień dostarczą spotkania po latach, więc z okazji do nich najbardziej cieszą się chyba dorośli…

Piątek, 18 października 2013 12:26

Chorzy dla zdrowych

Odkąd zaczęli działać na terenie Wolbromia, mieszkańcy naszej gminy mają możliwość spojrzenia na choroby nowotworowe z innej perspektywy. Członkowie Stowarzyszenia PROJEKT NADZIEJA z Wolbromia – pacjenci w remisji, chorzy i ich rodziny pomagają sobie nawzajem i innym, uświadamiają, uczą, „oswajają” raka. Są otwarci, nie boją się trudnych pytań, pomagają szukać odpowiedzi – ich celem jest dawanie nadziei i szerzenie profilaktyki.

Piątek, 18 października 2013 09:23

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Pod koniec bieżącego miesiąca mieszkańcy poszczególnych miejscowości gminy Wolbrom będą mieli okazję do pozbycia się kolejnej partii niepotrzebnych już przedmiotów i sprzętów wielkogabarytowych, sprzętu elektrycznego i zużytych opon. Specjalna zbiórka tych odpadów prowadzona będzie zgodnie z harmonogramami, które zamieszczamy poniżej. Jak zawsze prosimy o rozsądne wystawianie odpadów, tak, aby nie zagrażały przechodniom i uczestnikom ruchu drogowego.

Piątek, 18 października 2013 08:35

Ważne święto w szkole

Każdy naród upamiętnia rocznice, które są wpisane w historię i tradycje swojego kraju. W Polsce jednym z takich świąt jest Dzień Edukacji Narodowej obchodzony 14 października na pamiątkę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Celebrowanie tego święta połączono w Zespole Szkół w Gołaczewach z inną uroczystością – uroczystym ślubowaniem uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej.