Październik 2013

Czwartek, 03 października 2013 13:54

Uwaga !!! Czad – skryty zabójca

Straż Pożarna ostrzega: prawie 3 700 zdarzeń związanych z tlenkiem węgla, w tym blisko 1 800 poszkodowanych i 106 ofiar śmiertelnych – to liczby pokazujące żniwo, jakie czad zebrał w okresie grzewczym od listopada 2011 do marca 2012 r. Od września 2012 r. do 31 marca 2013 r. na skutek zaczadzenia zginęło 91 osób! Strażacy odnotowali w tym okresie 3817 zdarzeń związanych z tlenkiem węgla. Poszkodowanych w nich zostało 2216 osób!

Czwartek, 03 października 2013 13:19

Odpoczniemy nad Zalewem

Stopniowe zagospodarowywanie terenu pomiędzy drogą wojewódzką a brzegiem Zalewu Wolbromskiego zostanie w przyszłym roku dokończone. Gmina Wolbrom złożyła poprzez LGD Nad Białą Przemszą wniosek o dofinansowanie z funduszy europejskich zadania polegającego na zagospodarowaniu terenu przy Zalewie.

Czwartek, 03 października 2013 10:08

Pomóż pokolorować ich świat!

Stowarzyszenie Ochrony Praw Pacjentów i Osób Niepełnosprawnych „Projekt Nadzieja” Koło w Wolbromiu oraz Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wolbromiu zapraszają mieszkańców Gminy Wolbrom do włączenia się do akcji zbiórki przyborów szkolnych i innych materiałów do prac plastycznych ( kredek, farb, bloków rysunkowych, książeczek do kolorowania, itd.) na potrzeby dzieci leczonych onkologicznie w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie Prokocimiu.

Czwartek, 03 października 2013 07:43

Nabór do Strzelca

Związek Strzelecki Rzeczypospolitej ogłasza Jesienny Nabór na "STRZELCA". Zapraszamy młodzież w wieku szkolnym ( od 16 lat) oraz rezerwistów WP, pasjonatów wojskowości, militariów, sportów strzeleckich, survivalu, sportów obronnych, ASG.

Środa, 02 października 2013 12:02

DK i LGD zapraszają na Babski Wieczór!

Wszystkie Panie, które nie mają jeszcze planów na piątkowe popołudnie zachęcamy do skorzystania z propozycji przygotowanej przez wolbromski Dom Kultury. Już w najbliższy piątek o godz. 18.00 odbędzie się kolejny „Babski Wieczór”, na który zapraszamy mieszkanki naszej gminy. Oprócz projekcji filmu „Diana” na wszystkie Panie będzie czekał słodki poczęstunek. Poprzednie wydania imprezy cieszyły się dużym zainteresowaniem, czego dowodem była sala pełna kobiet, które świetnie się bawiły. Zapraszamy!