Październik 2013

Wtorek, 15 października 2013 09:10

Odrobina radości ku pokrzepieniu

Jak pokonać strach, lęk i depresję, która codziennie atakuje ludzi w trakcie i po zakończeniu leczenia onkologicznego? Jak nie poddać się złym przeczuciom? Wszyscy mamy lepsze i gorsze dni, ale osoby, które zostały „naznaczone rakiem" chyba szczególnie, dlatego każde dobre wspomnienie, doznanie jest na wagę cudownego leku. Grupa podopiecznych Stowarzyszenia Projekt Nadzieja dzięki ludziom dobrej woli dostała „zastrzyk” pozytywnej energii, spełniając marzenie…

Poniedziałek, 14 października 2013 14:53

Życzenia dla pracowników oświaty

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej - święto pracowników oświaty, przypadające w rocznicę powstania w 1773 roku Komisji Edukacji Narodowej. Z tej okazji władze samorządowe na czele z burmistrzem Janem Łaksą spotkały się w wolbromskim DK z dyrektorami i pracownikami placówek oświatowych prowadzonych przez Gminę Wolbrom.

Poniedziałek, 14 października 2013 14:35

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Olkuszu informuje

Rozporządzeniem z dnia 6 sierpnia 2013 r. w sprawie określenia niektórych wzorów oświadczeń, deklaracji i informacji podatkowych obowiązujących w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych ( Dz. U. z 11 września 2013 r. poz. 1054 ) zostały wprowadzone nowe wzory:

Poniedziałek, 14 października 2013 13:02

Piknik w Zespole Szkół Pod Lasem

25 września Zespół Szkół ul. Pod Lasem uroczyście powitał jesień, organizując piknik jesienny dla swoich uczniów, a także przedszkolaków, uczęszczających do Przedszkola Publicznego nr 2.

Poniedziałek, 14 października 2013 10:00

Wolbromianie znowu pokazali wielkie serca

Przez dwa dni w Szkole Podstawowej Nr 1 można było zostawić swoje dary dla chorych na nowotwory dzieci leczących się w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie Prokocimiu. Do akcji włączyli się nie tylko uczniowie, ale także cała rzesza dorosłych darczyńców. Odzew społeczny trochę zaskoczył organizatorów – czyżby nie wiedzieli jeszcze na co stać wolbromian? W środę nasze prezenty – oczywiście transportem zorganizowanym przez wolontariuszy - pojadą do dzieci.