Październik 2013

Środa, 09 października 2013 14:55

Nowa infrastruktura w Dolinie Wodącej

Z końcem września b.r. w Dolinie Wodącej zainstalowano nową infrastrukturę turystyczną. Składają się na nią m.in: estetyczne ławki, zadaszona wiata ze stołem i ławkami, bezpieczne schodki prowadzące do źródła, tablice edukacyjno-informacyjne opisujące walory przyrodnicze oraz kosze na śmieci. O stworzenie lepszych warunków do odpoczynku i obcowania z przyrodą postarał się Urząd Miasta i Gminy w Wolbrom, który pozyskał na ten cel dofinansowanie z funduszy UE w wysokości 21 099,00 zł.

Środa, 09 października 2013 12:47

Przystępujemy do prac nad nowym Studium

Gmina Wolbrom ogłosiła przetarg nieograniczony na Opracowanie zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta i Gminy Wolbrom. Oferty można składać do 17 października do godz. 9.30.

Środa, 09 października 2013 10:36

Miejscowość tematyczna - pomysł na rozwój, aktywność społeczną i pracę

Coraz częściej pojawiają się różnorakie pomysły związane z próbami radzenia sobie z bezrobociem czy też niską aktywnością społeczną i zawodową mieszkańców wsi i małych miejscowości. Okazuje się, że świetnym na to sposobem jest tworzenie miejscowości tematycznych nawiązujących do historii lub lokalnych tradycji i obyczajów. Wystarczy niebanalny pomysł i zaangażowanie mieszkańców, by ich sytuacja poprawiła się.

Środa, 09 października 2013 08:14

Nauka przez zabawę

70 uczniów z klas drugich i trzecich Gimnazjum nr 4 wyruszyło 27 września 2013r. na nocne podboje fascynującego świata nauki podczas trwającej w Krakowie Małopolskiej Nocy Naukowców. Ta niecodzienna przygoda zmieniła wyobrażenie o być może niekoniecznie dotąd lubianych fizyce czy chemii wielu jej uczestników.

Wtorek, 08 października 2013 12:10

Rodzinny piknik w Załężu

5 października na placu przy świetlicy najmłodsi mieszkańcy Załęża i ich opiekunowie po raz kolejny bawili się na sportowym pikniku rodzinnym zorganizowanym przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju wsi Załęże. Wspólna zabawa – obok oczywistej rozrywki - ma na celu integrację społeczności lokalnej.