Środa, 10 lipca 2013 12:17

Uwaga. BEZPŁATNE KURSY ZAWODOWE

Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach realizujący projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego: „Nowy zawód i nowe umiejętności szansą dla małopolskich rolników” zaprasza do udziału w bezpłatnych kursach zawodowych: operator koparko-ładowarki, kierowca samochodów ciężarowych, spawacz.

Poniedziałek, 08 lipca 2013 14:48

W Domaniewicach strażacy ewakuowali kolonistów

W ostatnim czasie coraz częściej dochodzi do nagłych zmian pogody, którym towarzyszą silne wyładowania atmosferyczne oraz silny, wręcz huraganowy wiatr. W nocy z piątku na sobotę naszą gminę nawiedziły gwałtowne ulewy i choć, na szczęście, nie tak groźne jak w innych zakątkach naszego kraju, wywołały lokalne podtopienia. Tym razem najbardziej niebezpiecznie było w Domaniewicach i Strzegowej, gdzie woda z pobliskich pól i lasu zalewała posesje i drogi.

Poniedziałek, 08 lipca 2013 13:32

69. rocznica akcji specjalnej Koppe

W tym roku, 11 lipca przypada 69. rocznica przeprowadzenia przez żołnierzy batalionu „Parasol” akcji specjalnej „Koppe” mającej na celu wykonanie wyroku śmierci na Wyższym Dowódcy SS i Policji w Generalnym Gubernatorstwie i pierwszemu zastępcy Generalnego Gubernatora Hansa Franka - Wilhelmie Koppe za bezwzględne represje i masowe zbrodnie na Polakach i Żydach. Po nieudanej do końca akcji jedna z grup uderzeniowych batalionu AK "Parasol" uciekała z Krakowa w kierunku Wolbromia.

Piątek, 05 lipca 2013 12:25

Zaproszenie do udziału w programie badań teleEKG

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego serdecznie zaprasza mieszkańców powiatu olkuskiego do udziału w bezpłatnym badaniu pilotażowym Tele-EKG realizowanym przez Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II. Badanie finansowane jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu „ADAPT2DC –Adaptacja do zmian demograficznych” (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego).

Czwartek, 04 lipca 2013 11:48

Dyrektorzy Zespołów Szkół z nominacjami na następne 5 lat

W wolbromskim magistracie odbyła się uroczystość nadania nominacji dyrektorskich kandydatom wyłonionym 18 kwietnia b.r. z ogłoszonego przez burmistrza konkursu na dyrektorów pięciu placówek oświatowych z terenu gminy Wolbrom. Akty powierzenia nominacji, w obecności wiceburmistrz Katarzyny Gamrat i przedstawiciela Wydziału Edukacji Jadwigi Marchaj, wręczył burmistrz Jan Łaksa.

|<  <  832 - 833 - 834 - 835 - 836 - 837 - 838 - 839 - 840 - 841  >  >|