Wtorek, 30 lipca 2013 09:59

Pomoc materialna – stypendia 2013/2014

Urząd Miasta i Gminy w Wolbromiu informuje o możliwości ubiegania się od 1 sierpnia o stypendia szkolne o charakterze socjalnym dla uczących się dzieci i młodzieży. Realizacja tych zadań ma na celu wyrównanie szans edukacyjnych uczniów, wychowanków i słuchaczy, poprawę dostępności kształcenia na wyższych poziomach edukacji dla dzieci i młodzieży z uboższych środowisk.

Poniedziałek, 29 lipca 2013 14:55

70. Tour de Pologne przejedzie przez Olkusz

W ubiegłą sobotę po raz 70. wyruszył Wyścig Dookoła Polski. Jubileuszowy Tour de Pologne w tym roku rozpoczął się dość nietypowo, bo we Włoszech. Za kolarzami są już dwa pierwsze włoskie etapy. Jutro zawodnicy zmierzą się trasie prowadzącej z Rzeszowa do Krakowa, a na trasie IV etapu z Tarnowa do Katowic peleton zawita do Olkusza, gdzie umiejscowiona została premia lotna. Przejazd światowej czołówki zawodników spodziewany jest w godz. 13.40-14.00. Zapraszamy do kibicowania.

Poniedziałek, 29 lipca 2013 14:49

Ludzie i ich pasje - Filmowiec z Poręby Górnej

„Jestem mieszkańcem Poręby Górnej. Zajmuję się realizacją filmów” – przedstawia się Jarosław Mańka - absolwent historii UJ, scenarzysta i reżyser, autor reportaży historycznych i filmów dokumentalnych. Współpracował z TVN, TVN-Discovery Historia, TVP Kraków i TVP Historia. Pisuje także artykuły do wydawnictw i portali internetowych, zajmujących się tematyką historyczną.

Poniedziałek, 29 lipca 2013 07:17

Oddzwaniaj z głową

Już kilka miesięcy temu Urząd Komunikacji Elektronicznej ostrzegał przed niepokojącym zjawiskiem, które dotykało użytkowników usług telefonicznych. W ostatnim czasie ponownie pojawiły się wzmożone sygnały od abonentów oraz samych przedsiębiorców telekomunikacyjnych dotyczące tego procederu, choć w nieco zmienionej postaci.

Piątek, 26 lipca 2013 12:36

Święto Policji - wyróżnienia dla naszych funkcjonariuszy

24 lipca swoje święto obchodzą policjanci. Z tej okazji w Komendzie Powiatowej Policji w Olkuszu 66 funkcjonariuszy odebrało awanse na wyższe stopnie. Brązową Odznakę "Zasłużonego Policjanta" otrzymał również Komendant Policji w Wolbromiu Adam Milanowski. Przyznano też wiele wyróżnień za wzorową służbę. Wśród wyróżniających się było dwóch funkcjonariuszy z Komendy w Wolbromiu, którym gratulacje składali burmistrz Jan Łaksa i Przewodniczący RM Włodzimierz Żurek.

|<  <  829 - 830 - 831 - 832 - 833 - 834 - 835 - 836 - 837 - 838  >  >|