Poniedziałek, 10 maja 2021 18:10

11 maja rusza Punkt Szczepień Powszechnych w Wolbromiu

Od wtorku 11 maja 2021 r. rozpoczyna swoje działanie drugi w powiecie olkuskim Punkt Szczepień Powszechnych. Zlokalizowany jest w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Wolbromiu, przy ul. Mariackiej 28. Szczepienia w tym punkcie będą prowadzone we wtorki środy i czwartki w godzinach 14:00 do 20:00.

Piątek, 07 maja 2021 19:54

Nabór wniosków na dofinansowanie budowy tężni solankowych

Zarząd Województwa Małopolskiego, wychodząc naprzeciw potrzebom zgłaszanym przez mieszkańców, inicjuje unikalny projekt. Rozpoczął się nabór wniosków na dofinansowanie budowy małopolskich tężni solankowych. Samorząd regionu czeka na zgłoszenia gmin z Małopolski. Samorząd Województwa Małopolskiego wspiera lokalne samorządy w działaniach na rzecz poprawy zdrowia i jakości życia mieszkańców.

Piątek, 07 maja 2021 19:46

Małopolska Pamięta-zachowanie miejsc pamięci narodowej i martyrologii

Pomnik, postać człowieka z kamienia, obok złożone wieńce, w tle biało czerwona flaga. Zarząd Województwa Małopolskiego ogłasza konkurs pn. "Małopolska Pamięta – zachowanie miejsc pamięci narodowej i martyrologii”, dla jednostek samorządu terytorialnego z terenu województwa małopolskiego. Inicjatywa, podjęta po raz pierwszy w 2019 roku, ma promować i zachęcać władze gmin i powiatów do podejmowania działań zmierzających do lepszej i skutecznej opieki nad miejscami pamięci.

Piątek, 07 maja 2021 10:40

Ostrzeżenie meteorologiczne: Burze z gradem

Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego w Wolbromiu, na podstawie komunikatu Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wydaje ostrzeżenie pierwszego stopnia. W godzinach od godz. 13:00 do godz. 20:00 dnia 07.05.2021 r. prognozuje się wystąpienie burz, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 15 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie możliwy niewielki grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk 80%.

Czwartek, 06 maja 2021 11:29

Szczepienia lisów przeciw wściekliźnie

Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii zawiadamia, że na terenie województwa małopolskiego w dniach od 7 do 14 maja 2021 r. zostanie przeprowadzone ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie. Szczepienie lisów będzie wykonane za pomocą przynęt zawierających szczepionkę doustną, która zostanie zrzucona w wyżej wymienionym okresie z samolotów oraz wyłożona ręcznie.