Wtorek, 25 maja 2021 09:36

Najlepsze życzenia dla ósmoklasistów z Miasta i Gminy Wolbrom

Dziś, dla ponad 360 tys. uczniów VIII klas szkół podstawowych z 12,7 tys. szkół w kraju, pisemnym egzaminem z języka polskiego rozpoczyna się trzydniowy egzamin ósmoklasisty. Egzamin ósmoklasisty to konsekwencja wprowadzenia reformy edukacji – wydłużenia nauki w szkołach podstawowych z sześciu do ośmiu lat. Przeprowadzany będzie po raz trzeci. Pierwszy raz uczniowie klas VIII zdawali go w 2019 r.

Poniedziałek, 24 maja 2021 20:03

Kierowco, uważaj na nowy znak przy bloku 7 na XX lecia!

Samochód jest niewątpliwie najwygodniejszym środkiem transportu. Niestety, rosnąca liczba aut to także mnożące się problemy, jak chociażby zakorkowane drogi, zanieczyszczenie środowiska, a także dotkliwy niedobór miejsc parkingowych. Tych ostatnich często brakuje szczególnie w okolicach kościołów, podczas niedzielnych i świątecznych nabożeństw. Tak jest między innymi w okolicach kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego w Wolbromiu.

Poniedziałek, 24 maja 2021 11:05

Urząd Statystyczny w Krakowie zaprasza do udziału w konkursie "Aktywni mieszkańcy w Małopolsce"

Szanowni Państwo, W ramach promocji Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 Urząd Statystyczny w Krakowie organizuje konkurs „Aktywni mieszkańcy w Małopolsce”. Konkurs adresowany jest do wszystkich mieszkańców województwa, którzy poprzez udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021, mają możliwość wypromowania swojej gminy oraz wsparcia znajdujących się na jej terenie jednostek oświatowo-kulturalnych.

Piątek, 21 maja 2021 11:59

Budżet Obywatelski Małopolska 2021. Ruszyło głosowanie!

Od 14 maja wszyscy mieszkańcy Małopolski, którzy ukończyli 16 lat, mogą oddać swoje głosy na projekty w ramach 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. W tym roku przyjęto do głosowania rekordową liczbę zadań – jest ich aż 234. Głosowanie trwa do 14 czerwca, a wyniki poznamy do 22 października.