Poniedziałek, 17 maja 2021 14:55

Ostrzeżenie meteorologiczne: Intensywne opady deszczu

Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego w Wolbromiu, na podstawie komunikatu Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wydaje ostrzeżenie pierwszego stopnia. Od godz.18:00 dnia 17.05. br. do godz. 14.00 dnia 18.05. br. na obszarze województwa małopolskiego prognozuje się wystąpienie opadów deszczu, o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Prognozowana całkowita suma opadów od 30 mm do 50 mm. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk 80%.

Poniedziałek, 17 maja 2021 14:23

Gmina Wolbrom przystąpiła do realizacji programu grantowego pn.: „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny. Cyfryzacja szkół i placówek oświatowych” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, Oś 10 Wiedza i kompetencje, Działanie 10.1 Rozwój kształcenia ogólnego, Poddziałanie 10.1.6 Cyfryzacja szkół prowadzących kształcenie ogólne.

Piątek, 14 maja 2021 13:11

POMOC ŻYWNOŚCIOWA - WYDAWANIE PACZEK

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wolbromiu informuje , że będą wydawane paczki żywnościowe dla osób zakwalifikowanych do otrzymania pomocy w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Piątek, 14 maja 2021 10:50

Aktywna tablica

W ramach Rządowego Programu „Aktywna Tablica” na lata 2017-2019, wszystkie szkoły podstawowe z Gminy Wolbrom otrzymały dotację na zakup interaktywnych pomocy dydaktycznych. Celem programu było rozwijanie szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnej. Nowoczesny sprzęt umożliwił podniesienie kompetencji uczniów i nauczycieli przez zmianę sposobu myślenia o możliwościach wykorzystania nowych technologii.

Czwartek, 13 maja 2021 14:02

Informacja dla Beneficjentów projektu Ekopartnerzy na rzecz słonecznej energii Małopolski

Szanowni Państwo Beneficjenci projektu "Ekopartnerzy na rzecz słonecznej energii Małopolski" Uprzejmie informujemy, że jeszcze w tym oraz najbliższych tygodniach na terenie gminy Wolbrom odbędą się końcowe wizje lokalne dla paneli fotowoltaicznych. Uprawnieni pracownicy terenowi Wykonawcy firmy SANITO wraz z inspektorem nadzorem przedstawicielem firmy BICO GROUP, będą odwiedzać nieruchomości tych mieszkańców, którzy zostali zakwalifikowani do udziału w projekcie.