Lipiec 2021

Czwartek, 08 lipca 2021 16:43

Strażacy walczą z ogniem i... upałami

Od kilku dni w Wolbromiu i całej gminie utrzymują się upalne temperatury oscylujące w okolicach 30-33 st. C. W związku z upałami burmistrz Adam Zielnik poprosił ochotników o polewanie wodą wolbromskich ulic. W akcję polewania ulic zaangażowały się zastępy jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych: z Chrząstowic, Dłużca, Domaniewic, Gołaczew, Kąpiel Wielkich, Poręby Dzierżnej, Sulisławic i Wolbromia.

Czwartek, 08 lipca 2021 11:58

Gmina Wolbrom wspiera szczepienia. Jesteś osobą powyżej 70 lat, lub masz problem z dojazdem do Punktu Szczepień - POMOŻEMY CI

Zadzwoń pod nr tel. 32 644 10 75 i skorzystaj z pomocy w transporcie do punktu szczepień Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wolbromiu ul. Skalska 20 jako koordynator zadania realizacji transportu pacjentów na szczepienia na COVID-19 podaje adres: poczty elektronicznej oraz telefonu kontaktowego MOPS pod którym mieszkańcy Gminy Wolbrom będą mogli zamawiać transport do punktu szczepień.

Środa, 07 lipca 2021 12:57

W tym roku powstanie odcinek nowej drogi łączącej ul. Czarnoleską i Radosną w Zabagniu

Rozpoczęły się prace przygotowawacze do kolejnej gminnej inwestycji. Jest nią szosa łącząca drogę wojewódzką nr 794 w Zabagniu (ul. Świętojańska) z Lgotą Wolbromską. Wzdłuż nowej drogi o długości ok. 1280 metrów powstanie ponadto ścieżka rowerowa. Na realizację nowej inwestycji burmistrz Adam Zielnik zawarł w grudniu ub. r. umowę z wyłonioną w procedurze przetargowej firmą KRY-KOP Krystian Barczyk. Wykonawca zrealizuje niniejsze zadanie za kwotę 4.182.000,00 zł brutto.

Wtorek, 06 lipca 2021 20:25

Ostrzeżenie meteorologiczne – UPAŁ

Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego w Wolbromiu, na podstawie komunikatu Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wydaje ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 9:00 dnia 07.07.2021 r. do godz. 18:00 dnia 09.07.2021 r. Temperatura maksymalna w dzień od 30 st C do 33 st. C. Temperatura minimalna w nocy od 17 st. C do 20 st. C.

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8  >  >|