Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2020 » Maj » Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego

2020-05-05 11:50:16

Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Oś I Powszechny dostęp do szybkiego Internetu Działanie 1.1 Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach dotycząca realizacji projektu grantowego pn.: Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego

Od 1 kwietnia wszystkie gminy oraz powiaty wskazane w dokumentacji konkursowej mogły wnioskować o sfinansowanie zakupu laptopów dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji. Gmina Wolbrom po złożeniu Wniosku otrzymała grant w wysokości 79 631,00 zł jako dotację z Ministerstwa Cyfryzacji.

Za otrzymane środki zostały zakupione 24 laptopy z oprogramowaniem, 1 tablet oraz 24 plecaki na laptopy. Sprzęt został przekazany do Szkoły Podstawowej w Wierzchowisku, Zespołu Szkół w Wolbromiu oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zarzeczu.

W przyszłości laptopy będą przeznaczone do wykorzystania w pracowniach informatycznych poszczególnych szkół.

bvaner-(1).jpg