Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2020 » Listopad » VIII Małopolskie Impresje Poetyckich Osób Niepełnosprawnych Wolbrom 2020

VIII Małopolskie Impresje Poetyckich Osób Niepełnosprawnych Wolbrom 2020

2020-11-18 17:54:38

Obecna sytuacja pandemiczna uniemożliwiła tradycyjne przeprowadzenie VIII Małopolskich Impresji Poetyckich Osób Niepełnosprawnych Wolbrom 2020, które jak co roku odbywały się w wolbromskim Domu Kultury. Nie zniechęciło to jednak nas organizatorów – Warsztat Terapii Zajęciowej w Lgocie Wolbromskiej działający w strukturze PSONI Koło w Wolbromiu, do tego aby konkurs się odbył. Wpadliśmy na pomysł, by recytacje utworów odbywały się w placówkach zgłaszających się do konkursu.

Następnie płyty z nagraniami tychże recytacji, przesłano do nas.

Tegoroczne impresje poświęciliśmy twórczości Bolesława Leśmiana. Uczestnicy w barwnych szatach natury, w scenografii nawiązującej do liryki poety, w sposób profesjonalny otworzyli Leśmianowską przestrzeń czasu, wydobywając z niej wszystko co istotne i ważne w nurcie,   w którym tworzył.
Gratulujemy wszystkim biorącym udział, jak również opiekunom, którzy zaangażowali się w przygotowanie uczestników. Zwróciliśmy uwagę na to, iż tegoroczna forma konkursu pozwoliła im rozwinąć horyzonty kreatywności, a zaprezentowaną pomysłowość mieliśmy przyjemność obejrzeć na nadesłanych  filmikach.
W konkursie wzięło udział  31 podopiecznych z 14 małopolskich placówek  WTZ, ŚDS, DPS, OREW i ZSS. Jury powołane przez organizatora zdecydowało o przyznaniu trzech nagród oraz trzech wyróżnień. Oto one:
I miejsce  – Iwona Pandel ŚDS Wolbrom
II miejsce – Szymon Sarno OREW Wolbrom
III miejsce – Tadeusz Wojtylas – DPS Bobrek
Wyróżnienia :
Bogusław Wypart – WTZ Skała
Andrzej Pietrzyk – ŚDS Bochnia
Marcin Człowiek – DPS Bobrek

Organizatorzy przyznali również wyróżnienia specjalne, które otrzymali:
Sylwia Laskowska – ZRT Lgota Wolbromska
Jan Świątek – WTZ Radwanowice
Paweł Stolarczyk – ZSS Olkusz

Jeszcze raz składamy wszystkim wielkie gratulacje. Życzymy zdrowia i liczymy na to, że za rok spotkamy się w Domu Kultury w Wolbromiu w kolejnej IX edycji impresji poetyckich. Do zobaczenia!

Karina Strózik