Marzec 2019

Poniedziałek, 11 marca 2019 12:55

POMOC ŻYWNOŚCIOWA – WYDAWANIE PACZEK

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wolbromiu informuje , że będą wydawane paczki żywnościowe dla osób zakwalifikowanych do otrzymania pomocy w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Niedziela, 10 marca 2019 12:55

Uwaga mieszkańcy Miasta i Gminy Wolbrom, IMiGW ponownie ostrzega przed silnym wiatrem!

Dzisiejsza wietrzna noc w całym kraju przyniosła wiele niebezpiecznych zdarzeń - zerwane dachu i elewacje, awarie prądu i drogi zatarasowane przez powalone drzewa. W samej Małopolsce od soboty strażacy interweniowali 400 razy. Przechodzące nad naszym województwem wiatry zerwały kilkanaście dachów z budynków, uszkodziły kilkadziesiąt. Strażacy wciąż usuwają leżące na drogach połamane gałęzie drzew. Silna wichura nie oszczędziła także Miasta i Gminy Wolbrom.

Sobota, 09 marca 2019 11:50

Strzał w dziesiątkę, czyli dwuletnia działalność wolbromskiego Punktu Poboru Krwi

6 marca 2019 r. upłynęły dwa lata od uruchomienia w Wolbromiu Punktu Poboru Krwi. W ciągu dwuletniej działalności punktu oddano tu aż 617 litrów krwi od 1372 osób! Punkt powstał z inicjatywy Roberta Pobudkiewicza - Prezesa HDK Wostal przy ZMK „Wostal”, przy olbrzymim wsparciu Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Adama Zielnika, który nieodpłatnie przekazał krwiodawcom pomieszczenia w budynku „Komunalki”.

Czwartek, 07 marca 2019 22:04

Najlepsze życzenia z okazji Dnia Kobiet

Życzenia z okazji Dnia Kobiet dla Mieszkanek Miasta i Gminy Wolbrom od Burmistrza Adama Zielnika oraz Przewodniczącego RM Bartłomieja Żurka.

Czwartek, 07 marca 2019 15:45

Będą modernizowane powiatowe "powodziówki"

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznało jednostkom samorządu terytorialnego z województwa małopolskiego promesy na dofinansowanie zadań związanych z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych tzw. „powodziówek” oraz ruchów osuwiskowych ziemi. Łącznie Małopolska otrzyma rekordową kwotę 96 149 000 zł. na 174 zadania! Powiat Olkuski otrzymał promesy na dofinansowanie 5 zadań związanych z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych. Trzy odcinki wyremontowane zostaną na terenie Gminy Wolbrom:

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8  >  >|