Wtorek, 06 listopada 2018 10:04

WYCIECZKA NA 22. MIĘDZYNARODOWE TARGI KSIĄŻKI W KRAKOWIE - relacja Zespołu Szkół w Wolbromiu

„Książki są bramą, przez którą wychodzisz na ulicę” – te słowa Artura Pereze-Reverte z „Królowej Południa” były hasłem przewodnim tegorocznych, 22. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Podczas ostatniego weekendu października bramy Centrum Targowo-Kongresowego Expo były szeroko otwarte dla wszystkich spragnionych szeroko pojętych czytelniczych wrażeń.

Poniedziałek, 05 listopada 2018 12:07

Młodzież ZS-P w Kąpielach Wielkich na Targach Książki - korespondencja

25 października 2018 r. po kilkuletniej przerwie uczniowie klas V-VIII Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kąpielach Wielkich udali się na 22. Międzynarodowe Targi Książki. Nauczeni doświadczeniem poprzednich targów tym razem wyjechaliśmy nieco później i chwilę po 10.30 weszliśmy na teren hali EXPO w Krakowie. Przechodząc przez halę Dunaj, by oddać kurtki do szatni, naszym oczom ukazywały się kolejne stoiska przeróżnych wydawnictw.

Piątek, 02 listopada 2018 14:18

Miasto i Gmina Wolbrom inwestorem na medal!

Miło nam poinformować, iż na podstawie nominacji Marszałka Województwa Małopolskiego, Komisja Weryfikacyjna 19. edycji ogólnopolskiego konkursu BUDOWNICZY POLSKIEGO SPORTU, przyznała Miastu i Gminie Wolbrom a także Panu Burmistrzowi Adamowi Zielnikowi wyróżnienie INWESTOR NA MEDAL 2018.

Piątek, 02 listopada 2018 09:29

Fizyka jest SUPER !

W czwartek w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wolbromiu oraz w piątek w Zespole Szkół w Wolbromiu (Pod Lasem) gościł redaktor Wiktor Niedzicki, który jest fizykiem, muzykiem, wykładowcą akademickim, dziennikarzem radiowym i telewizyjnym, autorem serii książek dla dzieci „Laboratorium Wiktora” oraz książek dla dorosłych. Część starszych uczniów obu szkół zna pana redaktora z wykładów i pokazów, prowadzonych przez niego w Instytucie Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie,

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 >  >|