Środa, 07 listopada 2018 14:52

Ruszyła wyczekiwana modernizacja linii kolejowej 62

W sierpniu br. rozpoczęła się modernizacja linii kolejowej nr 62 Tunel-Sosnowiec na trasie Charsznica-Wolbrom-Jaroszowiec Olkuski. Kosztem ponad 132 mln złotych PKP PLK wymienią łącznie 39 km torów, sieć trakcyjną na długości 20 km a także przebudują 22 obiekty inżynieryjne (mosty i przepusty). Ponadto przebudowanych zostanie 6 przejazdów kolejowo-drogowych zwiększając poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym.

Środa, 07 listopada 2018 11:16

Warsztaty Młodych Jałmużników

29 i 30 października2018 roku siedziba Caritas Diecezji Sosnowieckiej wypełniła się blisko setką wolontariuszy. Przedstawiciele Szkolnych Kół Caritas uczestniczyli w szkoleniu, które już tradycyjnie składało się z dwóch części. W pierwszej części prowadząca Katarzyna Kocot-Niebieszczańska wprowadziła młodzież w sztukę sprzedawania idei- czyli jak pozyskać finansowanie bez znajomości. Uczestnicy szkolenia zdobyli podstawową wiedzę na temat pozyskiwania funduszy na cele charytatywne.

Środa, 07 listopada 2018 11:01

POMOC ŻYWNOŚCIOWA – WYDAWANIE PACZEK

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wolbromiu informuje, że będą wydawane paczki żywnościowe dla osób zakwalifikowanych do otrzymania pomocy w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Wtorek, 06 listopada 2018 16:26

Herb Wolbromia chronionym znakiem towarowym !

Urząd Patentowy RP udzielił prawa ochronnego na znak towarowy graficzny, zgłoszony w dniu 26-01-2017, pod numerem Z.466748, na rzecz GMINY WOLBROM. Chronionym znakiem towarowym stał się tym samym herb Wolbromia (Miasto i Gmina) przedstawiający na półkolistej (renesansowej) tarczy koloru niebieskiego głowę mężczyzny (króla Władysława Łokietka) o barwie cielistej z włosami i wąsami srebrnymi (białymi), w koronie złotej (żółtej).

Wtorek, 06 listopada 2018 13:06

Informacja Wojewody Małopolskiego

Na podstawie art. 72 ust. 6 ustawy z 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U.2017.1405 ze zmianami)

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7  >  >|