Piątek, 24 listopada 2017 12:59

"Przede wszystkim kochaj…"

Każdy rodzic zastanawia się czy dobrze wychowuje swoje dziecko. Są tacy, którzy złotych rad szukają w Internecie. Inni czytają poradniki psychologiczne, słuchają opowieści swoich przyjaciół. Kolejni korzystają ze swoich doświadczeń. Jedno jest pewne- nie istnieje uniwersalna prawda dzięki, której wychowanie dziecka będzie proste, bezproblemowe. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że dzieci różnią się między sobą.

Czwartek, 23 listopada 2017 08:21

POMOC ŻYWNOŚCIOWA – WYDAWANIE PACZEK

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wolbromiu informuje , że będą wydawane paczki żywnościowe dla osób zakwalifikowanych do otrzymania pomocy w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Czwartek, 23 listopada 2017 07:25

SPOTKANIE Z PISARKĄ W WIERZCHOWISKU

We wtorek 21.11.2017 roku uczniowie naszej szkoły spotkali się z pisarką Roksaną Wojtas – Tabiś, autorką książek fantasy. Zadebiutowała ona w 2011r. książką pt. „ Tajemnica Zafiry, Moc zaklęcia.” Dwa lata później pojawił się drugi tom cyklu pt. „ Tajemnica Zafiry, Strażniczka kryształu”. Najnowsze książki pisarki to „ Wybraniec” (2015) oraz „ Geniusz” (2016). W spotkaniu autorskim uczestniczyli uczniowie kl. IV – VII S.P. oraz kl. II i III Gimnazjum.

Środa, 22 listopada 2017 18:42

4. finał Konkursu literacko-plastyczno- historycznego upamiętniającego rocznicę bitwy pod Krzywopłotami, Bydlinem i Załężem

Już po raz czwarty w Szkole Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego zorganizowano Konkurs literacko-plastyczno-historyczny upamiętniający rocznicę bitwy pod Krzywopłotami, Bydlinem i Załężem. Podobnie jak w latach ubiegłych honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objęli: inicjatorka konkursu, Poseł na Sejm RP pani Lidia Gądek, Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom pan Adam Zielnik, Wójt Gminy Klucze pan Norbert Bień oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dłużcu pan Krzysztof Szczepankiewicz.

Środa, 22 listopada 2017 13:43

Mamy prawie 4 mln. zł. na ośrodek w Jeżówce!

Kolejne miliony dofinansowania na inwestycje napłyną do budżetu gminy. Nasz projekt „Świetlica marzeń” w ramach Lokalnej Grupy Działania "Nad Białą Przemszą" został wybrany przez Marszałka do dofinansowania. Wkład Gminy Wolbrom ograniczy się jedynie do udostępnienia pomieszczeń. Projekt „Świetlica marzeń” realizowany będzie od 01.01.2018 do 31.12.2020 roku. Placówka Wsparcia Dziennego powstanie przy Lokalnej Grupie Działania Nad Białą Przemszą, o zasięgu Gminy Wolbrom.