Czwartek, 02 listopada 2017 09:35

Uczniowie Zespołu Szkół w Wolbromiu na Targach Książki w Krakowie

„Czytam i staje się wolny” to hasło tegorocznych, 21. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, zaczerpnięte z jednej z powieści, napisanych przez portugalskiego pisarza Fernando Pessoa. W tym czterodniowym święcie literatury (które trzy lata temu zyskało status międzynarodowego) wzięło udział niemal 760 autorów, 700 wystawców z ponad 20 krajów, ponad 600 akredytowanych dziennikarzy i blisko 70 tysięcy odwiedzających, wśród których znalazło się 87 uczniów Zespołu Szkół w Wolbromiu.

Poniedziałek, 30 października 2017 15:27

Aby basen na nowo był wizytówką Wolbromia

Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom, Adam Zielnik ogłosił przetarg na modernizację odkrytego basenu. Inwestycja realizowana będzie między innymi dzięki dotacji Marszałka Województwa Małopolskiego. Tym samym, dzięki staraniom Burmistrza Zielnika, odkryty basen, po raz pierwszy od momentu jego powstania, przejdzie tak gruntowną modernizację. Dziesięciometrowej wysokości wieża do skoków, która wrosła na dobre w pejzaż kąpieliska – zostanie. Zmieni się jednak jej użytkowanie.

Poniedziałek, 30 października 2017 12:59

Pasowanie na przedszkolaka w Przedszkolu Publicznym nr 2 w Wolbromiu

W piątek - 27.10.2017r - w Przedszkolu przy ul. Młyńskiej miała miejsce uroczystość „Pasowania na przedszkolaka” dzieci, które dopiero od września rozpoczęły swoją przygodę z nami i naszą placówką. Przygotowania trwały ponad miesiąc, dzieci uczyły się wierszy, piosenek, a przede wszystkim, uczyły się samodzielności, ufności do personelu, wiary we własne siły.

Piątek, 27 października 2017 15:01

Konsultacje społeczne