Wtorek, 21 listopada 2017 11:08

15-lecie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Lgocie Wolbromskiej

Warsztat Terapii Zajęciowej w Lgocie Wolbromskiej działający w strukturze Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Wolbromiu, obchodzi w tym roku swoje 15-lecie. Uroczyste spotkanie z okazji tej pięknej rocznicy, odbyło się 17 listopada w placówce WTZ. W tak ważnym dla nas dniu przybyli na nasze zaproszenie wyjątkowi goście, a wśród nich:

Wtorek, 21 listopada 2017 06:18

W O L B R O M S K I E T A R G I P R A C Y 2 0 1 7

Dnia 16 listopada 2017 roku, w wolbromskim Domu Kultury, odbyły się Targi Pracy zorganizowane przez Zespół Szkół w Wolbromiu w ramach Dnia Przedsiębiorczości. Termin tego wydarzenia nie był przypadkowy, bowiem od 2008 roku ten tydzień listopada stanowi czas szczególnego świętowania postawy przedsiębiorczości. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw.

Poniedziałek, 20 listopada 2017 20:08

Czy musimy dziś walczyć o niepodległość? Pytania i wątpliwości w przededniu 100-lecia odzyskania niepodległości

Jak co roku przed rocznicą odzyskania niepodległości, tak i w tym roku, 10 listopada uczniowie naszej szkoły zebrali się na sali gimnastycznej. Tym razem uroczystości przybrały zgoła odmienny charakter. Zamiast wierszyków i peanów pochwalnych, uczniowie naszej szkoły zostali skrótowo (można by rzec encyklopedycznie) zapoznani z okresem poprzedzającym odzyskanie niepodległości.

Poniedziałek, 20 listopada 2017 11:58

Fundacja Rosa Vita zaprasza na spotkanie pt. "Urolog bez tabu"

Dzięki wsparciu pana Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom możemy od kilku lat prowadzić działalność na rzecz profilaktyki nowotworowej. Choroby nowotworowe - o których mówimy już w kategorii epidemiologii - są wciąż owiane mrokiem przesądów i braku wiedzy. Urologia powszechnie kojarzona jest z problemami panów w starszym wieku. Już ten fakt świadczy o powszechnym błędzie.

Piątek, 17 listopada 2017 18:27

Pośpiesz się, usuniesz zaćmę jeszcze w tym roku!

Jak informuje nas radny Rady Miejskiej w Wolbromiu, lek. Zbigniew Żyła, dla osób chorych na zaćmę otworzyła się szansa bezpłatnego wykonania operacji zaćmy gałki ocznej. NFZ przeznaczył w tym roku dodatkowe fundusze na ten cel. - Ponieważ zdaję sobie sprawę, że niektórzy z Państwa czekają na ten zabieg nawet trzy lata, dlatego uważam, że warto skorzystać z nadarzającej się okazji. Warunek - zabieg musi być wykonany w tym roku.