Lipiec 2017

Środa, 05 lipca 2017 18:15

List intencyjny na nową elektrociepłownię podpisany

W poniedziałek, Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik, podpisał z Polską Grupą Energetyczną S.A. oraz Wolbromską Spółdzielnią Mieszkaniową list intencyjny w sprawie budowy w Wolbromiu nowej elektrociepłowni. Udział Gminy ograniczy się jedynie do udostępnienia nieruchomości pod inwestycję, najchętniej w formie zobowiązaniowej (wieloletni najem, dzierżawa), w lokalizacji najdogodniejszej dla Inwestora. Nie będzie więc konieczności ponoszenia nakładów finansowych przez Gminę.

Środa, 05 lipca 2017 10:40

Uproszczona oferta realizacji zadania publicznego

Zgodnie z obowiązkiem wynikającym z art. 19a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie z dnia 24 kwietnia 2003 r. publikujemy uproszczoną ofertę realizacji zadania publicznego, która wpłynęła do UMiG Wolbrom w dniu 3 lipca 2017 r. na "Utrzymanie gotowości ratowniczej na terenie działania Śląskiego WOPR Oddziału Rejonowego w Olkuszu w obszarze Gminy Wolbrom".

Środa, 05 lipca 2017 07:20

Droga w strefie z 4 mln . dotacją coraz bliżej

Bardzo dobre wieści napłynęły ostatnio dla Wolbromia, w sprawie dotacji na budowę drogi w Strefie Aktywności Gospodarczej w naszym mieście. Zarząd Województwa Małopolskiego ogłosił właśnie listę wniosków o dofinansowanie, które uzyskały pozytywny wynik na etapie oceny formalnej w ramach konkursu nr RPMP.07.01.03-IZ.00-12-056/16 w ramach działania 7.1 Infrastruktura drogowa, poddziałanie 7.1.3 Drogi subregionalne – SPR. nasz projekt zajął 22 miejsce i 5 miejsce na liście oceny finansowej.

Wtorek, 04 lipca 2017 17:49

Ruszyła budowa zatoczek na Grabiu

Nie ustają działania podejmowane przez UMiG Wolbrom z myślą o bezpieczeństwie mieszkańców. Tym razem powody do zadowolenia mają mieszkańcy Chełmu-Grabia, gdzie właśnie ruszyła budowa dwustronnych zatoczek przy drodze wojewódzkiej nr 794. W ubiegłym roku z wybudowania jednostronnej zatoczki cieszyli się mieszkańcy centrum Chełmu.

Wtorek, 04 lipca 2017 10:11

Szwedy w blasku LED

Zgodnie z obietnicami Burmistrza Adama Zielnika, tonące w ciemnościach osiedle domków jednorodzinnych „Szwedy” doczekało się oświetlenia. Niedawno ekipy monterów zakończyły prace. Na osiedlowych uliczkach zamontowano słupy z lampami LED. Wszędzie zrobiło się jasno, przyjemnie i bezpiecznie. W ciągu kilku tygodni od rozpoczęcia prac, na rozbudowującym się osiedlu ustawiono 23 słupy z 28 oprawami oświetleniowym.

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8  >  >|