Lipiec 2017

Czwartek, 27 lipca 2017 14:41

Ulice w Zabagniu

Na przełomie maja i czerwca 2016 roku w trzech sołectwach naszej gminy odbyły się konsultacje społeczne w sprawie ustalenia nazw ulic. Mieszkańcy, którzy na dzień otwartego spotkania konsultacyjnego posiadali czynne prawo wyborcze wypełniając odpowiedni formularz zaproponowali nazwę dla danej ulicy. Spośród propozycji przedstawionych przez mieszkańców z poszczególnych sołectw, zostały wyłonione nazwy ulic przez powołaną przez Burmistrza Wolbromia Komisję.

Czwartek, 27 lipca 2017 11:41

Ulice w Chełmie

Czwartek, 27 lipca 2017 08:59

Badania geologiczne przed wyczekiwaną modernizacją basenu

Jak już informowaliśmy, pod koniec czerwca Burmistrz Wolbromia Adam Zielnik otrzymał potwierdzenie dofinansowania projektu modernizacji kąpieliska miejskiego w Wolbromiu. Wśród 39 projektów na łączną kwotę dofinansowania wynoszącą 71 019 373,07 zł. znalazł się także wolbromski projekt, którego szacowana wartość wynosi 1 412 286,00 zł a dofinansowanie 759 993,58 zł.

Środa, 26 lipca 2017 14:44

Ćwiczenia strażackie w Zabagniu - gaszenie pozorowanego pożaru lasu

14 lipca 2017 r w Zabagniu w Gminie Wolbrom odbyły się ćwiczenia związane z gaszeniem pozorowanego pożaru lasu. Organizatorem ćwiczeń były Komendy Powiatowa PSP w Olkuszu i Miechowie. Ćwiczenia te charakteryzowały się tym, że nie były zapowiedziane i zastępy biorące w nich udział dysponowane były do realizacji postawionych przed nimi zadań w czasie rzeczywistym.

Środa, 26 lipca 2017 13:27

Fontanna w nowej odsłonie

Remontowana przez ostatnie kilka dni fontanna na płycie wolbromskiego Rynku, ku uciesze mieszkańców uzyskała zupełnie nowy wygląd. Prawdziwą atrakcją, zwłaszcza dla dzieci, są dodatkowo zainstalowane dysze wodne, które po zmierzchu mienią się różnokolorowymi barwami. Świetlne widowisko wody wytryskającej z ośmiu dysz usadowionych na obrzeżach fontanny oraz dwóch ze środka wodotrysku, można oglądać codziennie od zmierzchu do 23:00.

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8  >  >|