Sobota, 23 grudnia 2017 18:52

Zwyczaje i przepisy wigilijne. Wspomnienia dziecięcych lat p. Henryki Rogal

Po dziś dzień w domach podwolbromskich wsi kultywuje się wiele zwyczajów wyniesionych z dzieciństwa. A to m. in. także dzięki działającym kołom gospodyń wiejskich, które w czasach powszechnej globalizacji postawiły sobie za cel „ocalić od zapomnienia” to, co nasze, co polskie. Gospodynie skrzętnie więc zbierają stare, regionalne przepisy, zapisują lub nagrywają stare pieśni, przypominają sobie stare zwyczaje i obrzędy.

Sobota, 23 grudnia 2017 17:25

Spotkanie wigilijne z Burmistrzem Zielnikiem

W sali lustrzanej wolbromskiego Domu Kultury, już po raz drugi z okazji świąt Bożego Narodzenia odbyło się spotkanie opłatkowe, którego gospodarzem był Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik. Witając gorąco przybyłych, burmistrz złożył wszystkim najlepsze życzenia świąteczno-noworoczne oraz zaprosił do łamania się opłatkiem i wspólnego kolędowania.

Piątek, 22 grudnia 2017 11:25

Danuta Osmenda przeszła na emeryturę

W dn. 22 grudnia br. swoją pracę zawodową zakończyła i przeszła na emeryturę Pani DANUTA OSMENDA - Inspektor Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego UMiG Wolbrom. Podkreślając profesjonalizm Pani Danusi, pełne zaangażowanie oraz sumienne i rzetelne wykonywanie powierzonych obowiązków służbowych, a także otwartość i życzliwość, które towarzyszyły Jej w pracy zawodowej na co dzień, Burmistrz MiG Wolbrom Adam Zielnik podziękował za 33 lata solidnej pracy w samorządzie gminnym.

Piątek, 22 grudnia 2017 11:20

Konsultacje społeczne projektu

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom o konsultacjach społecznych projektu „Programu Ochrony Środowiska dla Miasta i Gminy Wolbrom na lata 2017-2020 z perspektywą na lata 2021-2024”

Czwartek, 21 grudnia 2017 13:03

Spotkanie Opłatkowe w ZS-P w Kąpielach Wielkich - korespondencja

Tradycją naszej szkoły jest organizowanie Spotkania Opłatkowego w niedzielę poprzedzającą Wigilię Bożego Narodzenia. Tegoroczne Jasełka odbyły się 17 grudnia 2017r. i punktualnie o godz. 17.00 rozpoczęły się od powitania przez Panią Dyrektor Annę Świerczek wszystkich zebranych gości: Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Pana Adama Zielnika, Dyrektora MOOS Panią Dorotę Świerczek.

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7  >  >|