Maj 2016

Czwartek, 12 maja 2016 16:44

WAŻNA INFORMACJA DLA WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI NIEZAMIESZKAŁYCH POŁOŻONYCH NA TERENIE MIASTA I GMINY WOLBROM

Urząd Miasta i Gminy w Wolbromiu przypomina, że z dniem 1 czerwca 2016 roku, zgodnie z podjętymi przez Radę Miejską w Wolbromiu uchwałami, postanowiono o odbieraniu i zagospodarowaniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne.

Środa, 11 maja 2016 13:20

Miejsko-Gminne obchody Dnia Strażaka- Strzegowa 2016

8. maja 2016 roku, z okazji Miejsko-Gminnych obchodów Dnia Strażaka, w Strzegowej oddano do użytku zmodernizowany budynek remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzegowej. Wyremontowana kosztem 208 660 zł. (w tym 77 000 zł. dotacji) remiza stała się dumą, chlubą oraz wizytówką strażaków ze Strzegowej. Po odegraniu hymnu państwowego, przecięciu wstęgi i poświęceniu obiektu, wyremontowana remiza została oficjalnie przekazana do użytku.

Wtorek, 10 maja 2016 08:13

Na wolbromian czeka kolejne 20 ton darmowych jabłek

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że dnia 13.05.2016 roku (piątek) o godzinie 8.00 na placu targowym w Wolbromiu odbędzie się bezpłatne rozdanie jabłek osobom najbardziej potrzebującym z terenu miasta i gminy Wolbrom. Jest to już czwarta akcja odbywająca się z inicjatywy i pod patronatem burmistrza Wolbromia Adama Zielnika. Tym samym na stoły naszych mieszkańców trafi łącznie, od początku kwietnia, aż 80 ton dorodnych jabłek.

Wtorek, 10 maja 2016 07:35

Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom ustanowił społecznego doradcę

Z dniem 1. maja 2016 r. Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom, Adam Zielnik powierzył funkcję społecznego doradcy Burmistrza, pani Bożenie Koniecznej. Obowiązkiem społecznego doradcy będzie służenie burmistrzowi radą i pomocą w powierzonych przez niego zadaniach. Zgodnie z wydanym ogłoszeniem z dnia 27. kwietnia 2016 r. doradcy nie przysługuje wynagrodzenie, ani zwrot kosztów wynikających z wykonywanej funkcji, może z kolei zostać udzielone mu pełnomocnictwo do występowania w imieniu burmistrza.

Piątek, 06 maja 2016 08:07

Nad Zalewem Wolbromskim będzie gdzie odpocząć i się zrelaksować

Tereny rekreacyjne odgrywają kluczową rolę w miastach, dzięki możliwości wykorzystania ich do aktywnego wypoczynku na łonie natury. Chcąc wykorzystać potencjał terenu wokół Zalewu Wolbromskiego, burmistrz Adam Zielnik zlecił wykonanie projektu zagospodarowania ponad 40 tys. m. kw. terenu, który posłuży mieszkańcom w każdej grupie wiekowej do codziennych spotkań i wypoczynku. Nad Zalewem Wolbromskim będzie gdzie pobiegać, pojeździć na wrotkach, odpocząć i się zrelaksować.