Maj 2016

Poniedziałek, 30 maja 2016 15:42

Ryba brała nad zalewem

Już po raz czternasty z okazji Dnia Dziecka wędkarze Koła nr 88 Polskiego Związku Wędkarstwa w Wolbromiu zorganizowali dla najmłodszych mieszkańców wolbromskiej gminy spławikowe zawody wędkarskie. W ostatnią niedzielę maja pogoda dopisała, nic więc dziwnego, że nad Zalew Wolbromski przyszło liczne grono dzieci wraz z towarzyszącymi im rodzicami, wujkami czy nawet dziadkami. Do rywalizacji stanęła 32 osobowa grupa dzieciaków, która dzielnie rywalizowała w łowieniu jak największej ilości ryb.

Poniedziałek, 30 maja 2016 13:36

Konkurs plastyczny o pracy strażaków - korespondencja z Łobzowa

W dniu 11.05. 2016 r. odbył się zorganizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Łobzowie konkurs plastyczny na ilustrację do wiersza J. Brzechwy pt. „Pali się”. Udział w nim wzięły przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łobzowie. Celem uczestnictwa dzieci w konkursie było rozwijanie dziecięcej wyobraźni i aktywności twórczej na miarę ich możliwości i umiejętności. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w dniu 25.05.2016 r.

Środa, 25 maja 2016 22:15

Umowa na wywóz śmieci podpisana

ZGK „Bolesław” sp. z o.o. był jedynym oferentem, który przystąpił do niedawnego konkursu ofert w ramach przeprowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Miasta i Gminy Wolbrom”, z korzystną ofertą w wysokości 1 198 670,34 zł. czyli prawie o 51 tys. zł. mniej niż zamierzała wydać na ten cel gmina. W dniu 25. maja pomiędzy stronami postępowania została podpisana stosowna umowa.

Środa, 25 maja 2016 21:05

Najlepsze życzenia naszym mamom

26 maja to Dzień Matki. Z tej okazji najpiękniejsze życzenia wszystkim Mamom składa Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik.

Środa, 25 maja 2016 18:46

Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pt. Zwierzakowe wierszowanie - korespondencja

Dnia 20.05.2016 w ZS Przedszkolu Publicznym nr 2 w Wolbromiu odbył się Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pt. „Zwierzakowe wierszowanie”. Konkurs był przeznaczony dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat, uczęszczających do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych znajdujących się na terenie naszej gminy. W konkursie wzięło udział 37 przedszkolaków z następujących placówek oświatowych: