Maj 2016

Środa, 25 maja 2016 14:40

FAGUMIT Sp. z o.o. w Wolbromiu poszukuje specjalisty

Fabryka Węży Gumowych i Tworzyw Sztucznych FAGUMIT Sp. z o.o. w Wolbromiu poszukuje kandydatów na stanowisko: SPECJALISTA ds. ZAOPATRZENIA. Nr ref. LZ/01/2016, Miejsce pracy: Wolbrom

Środa, 25 maja 2016 12:07

Ponowny sukces drużyn z Gołaczew -korespondencja

23 maja 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 5 w Olkuszu na uroczystej akademii wręczono nagrody i dyplomy zwycięzcom Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Eliminacje powiatowe turnieju przeprowadzili policjanci z wydziału prewencji i ruchu drogowego w dniu 27 kwietnia 2016 r. Część teoretyczna konkursu odbywała się w Szkole Podstawowej nr 5 w Olkuszu, a jego część praktyczna w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Środa, 25 maja 2016 09:08

Weź udział w konkursie z nagrodami

Koordynator projektu „Demontaż i bezpieczne składowanie wyrobów zawierających azbest z obszaru województwa małopolskiego” gmina Szczucin zaprasza do trzeciej edycji konkursu z nagrodami. Konkurs polega na odpowiedzi na kilka prostych pytań oraz wymyśleniu rymowanki zawierającej słowo „azbest”. Najciekawsze pomysły zostaną nagrodzone zestawami gadżetów. Zapraszamy wszystkich do udziału. Konkurs trwa do 10-06-2016 Aby wziąć udział w konkursie kliknij poniżej.

Wtorek, 24 maja 2016 15:53

Sezon wyścigów konnych na Błoniach Wolbromskich rozpoczęty

Piękna pogoda, sprawiła, że na błonia między Brzozówką a Wolbromiem, w niedzielę 22 maja, wybrała się spora liczba ludzi, chcących nie tylko relaksować się na łonie przyrody, ale także obejrzeć gonitwy podczas inauguracji sezonu wyścigów konnych. Obok siedmiu gonitw, były także przejażdżki i konkursy dla dzieci z opiekunami na kucykach. Kto był spragniony, mógł zakupić zimne napoje, a kto głodny – skosztować lokalnych specjałów na stoisku LGD „Nad Białą Przemszą”.

Wtorek, 24 maja 2016 14:08

E-usługi geodezyjne bez wychodzenia z domu

Wolbromski urząd jest jedną z nielicznych jednostek gminnych realizujących, ku wygodzie mieszkańców, zadania geodezyjne przypisane do kompetencji starostw powiatowych. Dzięki temu mieszkańcy nie muszą jeździć do Olkusza, by tam załatwiać sprawy geodezyjne. Choć dostęp do gminnych zasobów geodezyjnych nadal wymaga wizyty w urzędzie i pomocy urzędników, na mieszkańców czekają kolejne wygody, bo dokumenty geodezyjne będzie można uzyskać bez wychodzenia z domu.