Maj 2016

Wtorek, 24 maja 2016 08:35

Badanie struktury gospodarstw rolnych

Urząd Statystyczny w Krakowie za pośrednictwem Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom informuje, że w dniach 1 czerwca – 29 lipca 2016 r. w wylosowanych gospodarstwach rolnych w całej Polsce zostanie przeprowadzone badanie struktury gospodarstw rolnych (R-SGR).

Poniedziałek, 23 maja 2016 15:01

IV Forum Przyrodnicze Powiatu Olkuskiego w SP Nr 1 w Wolbromiu – korespondencja

13 maja już po raz czwarty w Szkole Podstawowej nr 1 odbyło się IV Powiatowe Forum Przyrodnicze zorganizowane przez opiekunki LOP, które zgromadziło wielu uczestników zjednoczonych wspólnym celem - troską o naturalne środowisko i przekonaniem, że przyroda to nasze największe dobro.

Poniedziałek, 23 maja 2016 13:19

Złoty jubileusz pań z KGW Kąpiele Wielkie

21. maja panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kąpielach Wielkich świętowały jubileusz 50-lecia działalności. Uroczystość jubileuszu poprzedziła msza święta w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w intencji: pań z KGW, ich rodzin, a także członkiń Koła, które już odeszły. Mszę świętą sprawował proboszcz parafii ks. Andrzej Białek. Po mszy i nabożeństwie majowym, w remizie OSP rozpoczęły się oficjalne uroczystości.

Poniedziałek, 23 maja 2016 12:12

BUS 500 plus w Wolbromiu

Jutro tj. 24.05.2016r. na wolbromski rynek zawita BUS 500 plus – mobilny punkt informacyjny, w którym pracownicy Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie udzielać będą porad i odpowiedzi na temat programu "Rodzina 500 plus". Organizowana akcja ma na celu promocję oraz zwiększenie świadomości korzyści wynikających z wdrożenia rządowego programu. Podczas spotkania prowadzona jest dystrybucja ulotek informacyjnych, a także oferowana pomoc w wypełnianiu formularzy wniosków.

Niedziela, 22 maja 2016 13:04

Fabryka Taśm Transporterowych WOLBROM SA zatrudni

Najstarszy producent wyrobów gumowych w Polsce- Fabryka Taśm Transporterowych WOLBROM SA posiadająca ponad stuletnie doświadczenie oraz nowoczesność stosowanych technologii gwarantująca najwyższą jakość wyrobów, wytwarzanych przy zastosowaniu maszyn i urządzeń najnowszej generacji poszukuje Kandydata na stanowisko - NATYKACZ i OPERATOR PRAS