Styczeń 2016

Poniedziałek, 11 stycznia 2016 15:08

Gmina porządkuje nazwy miejscowości

Skomplikowana sytuacja nazw lokalnych w sołectwach gminy Wolbrom kolejny raz powoduje komplikacje biurokratyczne. Tym razem są one na tyle poważne, że konieczna jest konkretna interwencja. W niektórych miejscowościach konieczne będą zmiany w urzędowych słownikach nie uwzględniających dotąd używanych nazw poszczególnych kolonii. Pierwsze konsultacje społeczne w tej sprawie już zostały ogłoszone.

Poniedziałek, 11 stycznia 2016 12:46

Informacja w sprawie opłat za śmieci

Informujemy mieszkańców, że w związku z technicznym procesem zamykania w systemie informatycznym roku 2015, w ciągu kilku najbliższych dni nie będzie możliwości wpłacenia w kasie urzędu opłaty za śmieci za rok 2016. Płatności można dokonywać w banku lub za pośrednictwem przelewu elektronicznego. Informujemy również, że bloczki wpłat za śmieci na pierwszy kwartał będą rozsyłane do mieszkańców stopniowo po zamknięciu rozliczeń, czyli prawdopodobnie po 20 stycznia.

Piątek, 08 stycznia 2016 13:32

Ogłoszenie o konsultacjach społecznych

Zarządzenie Nr 176/2015 z dnia 31 grudnia 2015 roku w sprawie przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami sołectwa Strzegowa dotyczących zmiany urzędowej nazwy miejscowości Okupniki (rodz. przysiółek) na miejscowość Strzegowa Kolonia (rodz. wieś).

Piątek, 08 stycznia 2016 12:47

Bezpańskie psy odbierze firma z Zawiercia

Przetarg na realizację zadania „Opieka nad bezdomnymi zwierzętami pochodzącymi z terenu Miasta i Gminy Wolbrom, w tym wyłapywanie, transport, utrzymanie zwierząt w schronisku dla bezdomnych zwierząt oraz leczenie bezdomnych zwierząt po kolizjach drogowych” ogłoszony przez Gminę Wolbrom wygrała firma JUKO sp. z o.o. z Zawiercia, która złożyła ofertę z najniższą ceną 44 280 zł.

Czwartek, 07 stycznia 2016 13:14

Orszak Trzech Króli w Wolbromiu

W tym roku Wolbrom po raz pierwszy dołączył do grona miast, przez które przemaszerował Orszak Trzech Króli. Wolbromski Orszak nadszedł do kościoła św. Katarzyny z trzech stron: od ul. Mariackiej wędrowały dzieci ich rodzice i nauczyciele z SP1 oraz mieszkańcy północnej strony miasta, od strony Żwirki i Wigury – uczniowie ZS w Łobzowie wraz z rodzinami oraz od strony os. Łokietka uczniowie Gimnazjum nr 4 i mieszkańcy tamtej części miasta.

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9  >  >|