Styczeń 2016

Piątek, 15 stycznia 2016 09:50

Hala coraz bardziej realna

Niecały rok temu pisaliśmy o konsultacjach w sprawie koncepcji budowy hali sportowej przy SP1 w Wolbromiu. Dziś marzenie o tym nowoczesnym i funkcjonalnym obiekcie, na który czekają nie tylko uczniowie szkoły, ale także wielu innych miłośników sportu, jest o wiele bardziej realne. Nie tylko powstał już projekt budowlany i dokonano wszelkich uzgodnień, ale Gmina uzyskała pozwolenie na budowę hali.

Czwartek, 14 stycznia 2016 12:31

Dodatki nauczycielskie do wypłaty

Znamy już kwotę, którą gmina Wolbrom wyda na wypłatę dodatków wyrównawczych dla nauczycieli do wysokości średnich wynagrodzeń, które gwarantuje im Karta Nauczyciela, zwanych potocznie „nauczycielską czternastką”. Dzięki skomplikowanej analizie i konsekwentnie wprowadzonym w życie zasadom, wypracowanym przez burmistrza Adama Zielnika i członków Komisji Oświaty RM w Wolbromiu, w porozumieniu z dyrektorami szkół, tegoroczne koszty dodatków znacznie obniżyły się w stosunku do roku poprzedniego.

Środa, 13 stycznia 2016 13:12

Ferie w gminie Wolbrom

Wielkimi krokami zbliża się czas zimowego wypoczynku zimowego dzieci i młodzieży. Lokalne instytucje: Dom Kultury, Biblioteka Publiczna oraz Środowiskowy Dom Samopomocy przygotowały specjalnie propozycje, które maja umilić czas naszej młodzieży, oto one:

Środa, 13 stycznia 2016 12:36

Nie ma już opłaty za posiadanie psa!

UMiG Wolbrom przypomina, że w związku z przyjętą przez Radę Miejską w Wolbromiu w grudniu 2015 r. nowelizacją uchwały w sprawie opłaty za posiadanie psa, opłata ta została od 1 stycznia 2016 roku zlikwidowana. Mieszkańcy proszeni są zatem o niewpłacanie tej daniny na rzecz Gminy Wolbrom!

Środa, 13 stycznia 2016 12:05

Ostania szansa na pozbycie się azbestu

UMiG Wolbrom przypomina, że rok 2016 jest ostatnim rokiem realizacji projektu pn. „Demontaż i bezpieczne składowanie wyrobów zawierających azbest z obszaru województwa małopolskiego” w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, priorytet Środowisko i infrastruktura, obszar tematyczny Odbudowa, remont, przebudowa i rozbudowa podstawowej infrastruktury oraz poprawa stanu środowiska”, który pozwoli mieszkańcom 40 gmin pozbyć się szkodliwych azbestowych dachów i innych elementów azbestowych

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9  >  >|