Sierpień 2015

Czwartek, 06 sierpnia 2015 10:20

Pomoc materialna – stypendia 2015/2016

Urząd Miasta i Gminy w Wolbromiu informuje o możliwości ubiegania się o stypendia szkolne o charakterze socjalnym dla uczących się dzieci i młodzieży. Realizacja tych zadań ma na celu wyrównanie szans edukacyjnych uczniów, wychowanków i słuchaczy, poprawę dostępności kształcenia na wyższych poziomach edukacji dla dzieci i młodzieży z uboższych środowisk.

Czwartek, 06 sierpnia 2015 08:34

Społeczeństwo przychylne jednostce

Zakończyły się spotkania konsultacyjne z mieszkańcami Wolbromia w sprawie powołania nowej jednostki organizacyjnej Gminy Wolbrom. Po wcześniejszych konsultacjach w Domu Kultury i Gimnazjum nr 4, w dniu 4 sierpnia spotkanie odbyło się w sali Remizy OSP. Konsultacje w sprawie powołania do życia nowej jednostki pn. Miasto Wolbrom i tym razem zgromadziły osoby, które w rzeczowej atmosferze dopytywały o szczegóły prawne, możliwości działania i środki, jakimi będzie dysponowała nowa jednostka.

Środa, 05 sierpnia 2015 14:36

Burmistrz pogratulował Oli Kalecie- złotej medalistce Mistrzostw Polski

Młodzież szkolna z wolbromskiej gminy po raz kolejny udowodniła, że posiada talent. Do grona sportowców zdobywających laury na szczeblu krajowym dołączyła tym razem Aleksandra Kaleta z UKS Judo Wolbrom. Sympatyczna judoczka została Mistrzynią Polski Juniorek Młodszych podczas rozgrywanej dn. 21.06.2015 roku w Luboniu Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – zaliczanej do Mistrzostw Polski.

Środa, 05 sierpnia 2015 14:04

V schetynówka coraz bliżej

W związku z niedawną informacją od Wojewody o przyznaniu funduszy na remont naszej piątej schetynówki, na dzień 4 sierpnia 2015 roku w sali OC zwołano XI nadzwyczajną Sesję Rady Miejskiej w Wolbromiu. Podczas sesji, radni jednogłośnie podjęli uchwały dotyczące zmiany budżetu gminy na rok 2015 – uchwała Nr XI/92/2015 i w następstwie czego, zmianę w Załączniku Nr1 do Uchwały Nr IV/11/2015 z dnia 29 stycznia 2015r w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej – uchwała Nr XI/93/2015.

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 >  >|