Sierpień 2015

Wtorek, 25 sierpnia 2015 14:52

Nowe przedszkola i oddziały przedszkolne

Zbliżający się wielkimi krokami nowy rok szkolny poprzedzony był wykonaniem licznych prac, poprawiających warunki funkcjonowania placówek oświatowych. Dodatkowe działania związane były też z powstaniem nowych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. Dotyczy to nie tylko placówek prowadzonych przez Gminę, ale także placówek niepublicznych.

Wtorek, 25 sierpnia 2015 10:49

Remont chodnika przy Piłsudskiego

Powiat Olkuski rozstrzygnął przetarg na wykonanie remontu chodnika przy ul. Piłsudskiego w Wolbromiu. Bardzo oczekiwane przez mieszkańców prace, które rozpoczną się niebawem, wykona firma „Krystyna” Krystyny Soleckiej z Wolbromia. Do przetargu przystąpiło 6 firm, a zwycięska oferta opiewa na kwotę 72758,95 zł, z czego – zgodnie z umową między Burmistrzem i Starostą - połowę pokryje Gmina Wolbrom.

Wtorek, 25 sierpnia 2015 07:52

Światowy sukces Konrada Szczygła

Zdecydowanie odstaje ponad przeciętność: wolbromianin, który mimo młodego wieku osiągnął już wiele znaczących sukcesów, a swoim niestereotypowym myśleniem wyróżnia się nawet z tłumu najzdolniejszych… Konrad Szczygieł, z którym spotkał się burmistrz Adam Zielnik wziął ostatnio udział w projekcie, który dotarł wśród 15 innych najlepszych projektów z Europy i 30 z całego świata do półfinału konkursu Google Online Marketing Challenge.

Poniedziałek, 24 sierpnia 2015 17:54

Komunikat o komunikacji

Kilka dni temu burmistrz Adam Zielnik poinformował w portalu społecznościowym o swoim kolejnym sukcesie: „Komunikacja wraca do Wolbromia”. Okazało się jednak, że niedoprecyzowanie tej informacji otworzyło drogę do nieporozumienia. Co prawda burmistrz dość szybko dookreślił o jaką „komunikację” chodzi, ale plotka już zaczęła żyć własnym życiem… Prostujemy zatem raz jeszcze: do Wolbromia wraca zamiejscowy referat wydziału komunikacji i transportu ds. rejestracji samochodów Starostwa Powiatowego.

Poniedziałek, 24 sierpnia 2015 15:57

Wolbrom będzie czytał Lalkę

Jak informowaliśmy już wcześniej tegoroczne Dni Wolbromia zbiegną się w terminie z ogłoszonym przez Prezydenta RP Narodowym Czytaniem” Lalki” Bolesława Prusa. Zdecydowaliśmy, że wydarzenie zorganizowane z tej okazji włączymy do programu obchodów naszego lokalnego święta. Wspólne czytanie „Lalki” rozpoczniemy zatem w Wolbromiu 4 września o godz. 11.00, w specjalnie przygotowanym namiocie na Rynku z wnętrzem zaaranżowanym jako XIX-wieczny salonik i sklep…

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6  >  >|