Sierpień 2015

Środa, 19 sierpnia 2015 08:58

Informacja WZWiK o nowych cenach wywozu nieczystości płynnych

W związku z zakupem nowego wozu asenizacyjnego Wolbromski Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, iż z dniem 17.08.2015 roku ustalił nowy cennik wywozu nieczystości płynnych. Ceny usług za wywóz mniejszym, dotychczas obsługującym klientów beczkowozem zostały obniżone. Cennik w załączeniu:

Wtorek, 18 sierpnia 2015 11:49

Kolejne dzieci dostaną darmowe podręczniki

Jak informuje resort edukacji, 91 proc. samorządów, w tym Gmina Wolbrom złożyło wnioski o dotację na darmowe podręczniki. W rozpoczynającym się roku szkolnym z pomocy państwa w tym zakresie skorzystają kolejne roczniki dzieci. Tym razem będą to uczniowie drugiej i czwartej klasy szkoły podstawowej, a także uczniowie pierwszej klasy gimnazjum. Przypomnijmy, że w roku szkolnym 2014/2015 bezpłatne podręczniki i materiały ćwiczeniowe otrzymali uczniowie pierwszej klasy szkoły podstawowej.

Wtorek, 18 sierpnia 2015 10:56

Biblioteka ruszyła po remoncie

Pełną parą ruszyła po gruntownym remoncie praca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wolbromiu. Przy okazji dokonanych koniecznych renowacji i wymiany instalacji elektrycznej zmieniono zasady dostępu do księgozbioru czytelni głównej.

Wtorek, 18 sierpnia 2015 08:59

Pracodawco przyłacz się do aktywizacji bezrobotnych!

Powiatowy Urząd Pracy w Olkuszu zaprasza pracodawców do składania wniosków o zorganizowanie staży dla osób bezrobotnych – realizowanych w ramach projektu pn. „Aktywizacja osób w wieku 30 lat i więcej pozostających bez pracy w powiecie olkuskim (I)” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020

Wtorek, 18 sierpnia 2015 08:49

Zaproszenie na Dożynki Gminne

Burmistrz Adam Zielnik oraz Społeczność Łobzowa zapraszają do uczestnictwa w obchodach tegorocznego święta plonów w Gminie Wolbrom, które odbędą się w sobotę 29 sierpnia 2015 r. na boisku sportowym w Łobzowie. Szczegóły na plakacie