Sierpień 2015

Piątek, 21 sierpnia 2015 13:23

Znają się na bukietach z ziół

Jak co roku reprezentacja gminy Wolbrom wzięła udział w organizowanym 15 sierpnia (popularne święto Matki Boskiej Zielnej) krakowskim konkursie „Cudowna moc bukietów”. W tegorocznym konkursie wzięło udział 200 bukietów startujących w 4 kategoriach: "Tradycyjny bukiet zielny", "Kompozycja zielna", "Mały bukiet" (dla dzieci) i "Profesjonalny bukiet florystyczny". Miło nam donieść, że laury za najlepszy bukiet z ziół został przyznany kompozycji przygotowanej przez wolbromski SDŚ.

Czwartek, 20 sierpnia 2015 11:54

Informacja o złożeniu oferty

Zgodnie z obowiązkiem wynikającym z art. 19a Ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie z dnia 24 kwietnia 2003 roku publikujemy ofertę realizacji zadania publicznego, która wpłynęła do UMiG Wolbrom w dniu 18 sierpnia 2015 roku na "Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej".

Czwartek, 20 sierpnia 2015 10:59

100 lat Stanisława Kyzioła z Jeżówki

Tradycją jest, że burmistrz MiG Wolbrom składa okolicznościową wizytę obchodzącym setne urodziny jubilatom. Najczęściej są to wiekowe panie, często mocno schorowane i mające ograniczony kontakt ze światem. Zdarza się i tak, że stulatki wciąż dobrze sobie radzą, a urodzinowa wizyta jest okazją do wspaniałych opowieści o minionych latach. 14 sierpnia burmistrz Adam Zielnik wziął jednak udział w uroczystości jeszcze bardziej niecodziennej – dostojnym jubilatem był pan Stanisław Kyzioł.

Czwartek, 20 sierpnia 2015 08:21

Wolbromiacy wystąpią na dożynkach w Bydlinie

Koniec sierpnia i początek września w polskiej tradycji, zwłaszcza na terenach wiejskich, związany jest od wieków z obchodami świąt plonów. Biskup Sosnowiecki, Starosta Olkuski, Wójt Gminy Klucze oraz Mieszkańcy Sołectwa Bydlin zapraszają na Dożynki Diecezjalno-Powiatowo-Gminne 23 sierpnia 2015 r. w Bydlinie. W obchodach nie zabraknie akcentu wolbromskiego: na dożynkowej scenie wystąpi nasza kulturalna „wizytówka" – Zespół Pieśni i Tańca Wolbromiacy.

Środa, 19 sierpnia 2015 11:11

Uwaga - brak wody!

WZWiK informuje, że w związku z planowanymi pracami na sieci wodociągowej 20 sierpnia w godz. 7-12 wystąpi przerwa w dostawie wody na części ul. Kościuszki w Wolbromiu od numeru 1 do 23. Zakład przeprasza za utrudnienia.

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6  >  >|