Wrzesień 2015

Środa, 23 września 2015 10:03

Judocy w blasku medali

Doskonale wypadli wolbromscy judocy podczas odbywających się w dniach 19 i 20 września w Wolbromiu VIII Międzynarodowego Turnieju w Judo, w ramach którego rozegrano Otwarte Mistrzostwa Województwa Małopolskiego Juniorów i Juniorów Młodszych, Turniej Rankingowy Młodzików oraz Międzynarodowy Turniej Dzieci w Judo o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom. Nasi zawodnicy zdobyli łącznie aż 23 złotych, 16 srebrnych i 18 brązowych medali.

Wtorek, 22 września 2015 12:35

Jesienna zbiórka odpadów

Urząd Miasta i Gminy w Wolbromiu informuje, że w najbliższym czasie będzie przeprowadzana zbiórka odpadów wielkogabarytowych, opon oraz sprzętu elektrycznego i elektronicznego (wersalki, szafy, krzesła, dywany, wózki dziecięce, materace, rowery, duże zabawki oraz pralki, lodówki, telewizory, komputery, opony, itp). Terminy odbioru poszczególnych odpadów podajemy poniżej.

Poniedziałek, 21 września 2015 15:18

Naukowa uczta w ZS Pod Lasem

Tym razem nie trzeba było jechać na krakowską noc naukowców, by wziąć udział w fascynującej przygodzie z fizyką i chemią, która przyciągnęła tłumy dzieci i rodziców. Organizatorzy Jesiennego Pikniku Naukowego pt. „Nauka w blasku światła”, który zorganizowano w ostatni piątek z wielkim rozmachem w Zespole Szkół Pod Lasem wiedzieli dobrze w jaki sposób zainteresować widzów. Na nudę nie było ani miejsca, ani czasu…

Poniedziałek, 21 września 2015 12:45

Straż Miejska edukuje najmłodszych

Nie od dziś wiadomo, że najlepiej uczyć się przez zabawę. Ciekawe zajęcia zapadają w pamięć i jest szansa, ze lepiej niż czysta teoria będą skutkowały w praktyce. Wraz z początkiem roku szkolnego dzieci z placówek oświatowych z gminy Wolbrom biorą udział z zajęciach na temat bezpieczeństwa prowadzonych przez Straż Miejską.

Poniedziałek, 21 września 2015 12:39

Uwaga - pierwsze prace na schetynówce

Informujemy, że od jutra (wtorek 22 września) rozpoczną się prace remontowe przy ul. Pod Lasem od strony ul. Łukasińskiego. Kierowców i pieszych prosimy o ostrożność i przepraszamy za utrudnienia

|<  <  1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9  >  >|